Švédi zdolali Talianov 1:0, odveta však bude ťažká

NETKY.SK • 10 November 2017, 23:08 • 2 min

ŠTOKHOLM - Futbalisti Švédska zdolali v piatkovom domácom úvodnom stretnutí európskej baráže MS 2018 Taliansko 1:0. Striedajúci Jakob Johansson dosiahol jediný gól tečovanou strelou v 61. minúte, keď bol na trávniku iba štyri minúty. Odveta sa odohrá v pondelok 13. novembra od 20.45 h v Miláne.

Taliansko nechýbalo na svetovom šampionáte od roku 1958, v Rusku však zatiaľ absentuje ako jediný z predchádzajúcich držiteľov titulu. V kvalifikačnej skupine skončilo za Španielskom. Švédsko, ktoré sa umiestnilo za Francúzskom, si v aktuálnom cykle udržalo domácu nezdolanosť. V baráži MS 2014 prehralo s Portugalskom, Taliansko postúpilo v dvojzápase na MS 1998 cez Rusko.

Marco Verratti bude chýbať Talianom v odvete po tom, ako videl v Štokholme žltú kartu.