Švédi vstúpili do turnaja víťazstvom nad Dánmi

NETKY.SK • 10 Máj 2014, 18:03 • 2 min

MINSK - Hokejisti Švédska začali úspešne cestu za obhajobou titulu majstrov sveta, keď v sobotňajšom zápase na šampionáte v bieloruskom Minsku vyhrali v A-skupine nad Dánskom hladko 3:0.

"Tre Kronor" si pripísali do tabuľky prvé tri body. Počas celého stretnutia boli lepším mužstvom, Dáni sa snažili, ale na vyzretého súpera v hale Čižovka nemali. Pohodu na švédske hokejky zabezpečil dvoma gólmi v prvej tretine Mikael Backlund. "Tri korunky" potom spálili viacero šancí a tretíkrát sa v zápase radovali až v 49. min zásluhou Gustava Nyquista. V nedeľu nastúpi Švédsko o 19.45 SELČ na svoj ďalší zápas proti Česku.

A-skupina (Čižovka Arena):
Švédsko - Dánsko 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 12. Backlund (Ekholm), 20. Backlund (Erixon, Lindström), 49. Nyquist
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Piechaczek (Nem.), Sidorenko (Bielor.) - Lederer (ČR), Semionov (Est.), 4900 divákov

Švédsko: A. Nilsson - Ekholm, E. Gustafsson, Erixon, Fransson, Rahimi, Ahnelov, Nygrén - Lindström, Backlund, Möller - Jimmie Ericsson, Järnkrok, Nyquist - D. Axelsson, Sjögren, Hjalmarsson - Danielsson, J. Lundqvist, Klasen
Dánsko: Galbraith - P. Larsen, S. Lassen, M. Lauridsen, J. B. Jensen, O. Lauridsen, Kristensen, Bruggisser - Madsen, Hansen, Boedker - Storm, J. Jensen, Bjorkstrand - Poulsen, M. Green, Christensen - N. Jensen, Jakobsen, K. Staal

Dánsko 1 0 0 0 1 0:3 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.