Švédi tvrdo zabojovali a otočili duel s Bielorusmi na 2:1

NETKY.SK • 7 Máj 2013, 07:57 • 2 min

ŠTOKHOLM - Po Fínoch uspela v pondelok aj reprezentácia druhej organizátorskej krajiny 77. majstrovstviev sveta v ľadovom hokeji.

Švédsko sa vo večernom dueli v Štokholme potrápilo s Bieloruskom, ale napokon predsa len zvíťazilo tesne 2:1. Bielorusi išli do vedenia v závere I. tretiny zásluhou Koľcova, domáci odpovedali v 26. min Lindbergom a skóre naklonil na švédsku stranu Pettersson, ktorý svojím presným zásahom v 52. min zavŕšil obrat. "Tri korunky" sa posunuli v tabuľke štokholmskej základnej skupiny na 3. priečku, Bielorusi sú šiesti s rovnakou bilanciou ako Česi.

Výsledok - pondelok:
Švédsko - Bielorusko 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 26. Lindberg (Kronwall), 52. Pettersson (J. Lundqvist) - 18. Koľcov (Goroško)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kaval (USA), Piechaczek - Schrader (obaja Nem.), VALACH (SR), 10 473 divákov

8. Dánsko 2 0 0 0 2 3:6 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.