Švédi si poradili s Kazachmi, Nyquistov hetrik

NETKY.SK • 12 Máj 2016, 08:23 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti favorizovaného Švédska zdolali reprezentantov Kazachstanu jednoznačne 7:3 v stredajšom zápase moskovskej základnej A-skupiny na majstrovstvách sveta v Rusku, a to ešte Linus Omark v závere druhej tretiny nepremenil trestné strieľanie.

Hetrikom a asistenciou prispel k očakávanému úspechu "troch koruniek" kanonier Detroitu Gustav Nyquist. Severania strelili dva góly v oslabení. Švédi majú v tabuľke osem bodov pevným krokom smerujú do štvrťfinále. Pre Kazachov ide o tretiu prehru po sebe.

A-skupina (Moskva):
Švédsko - Kazachstan 7:3 (3:1, 3:0, 1:2)
Góly: 13. M. Backlund (Omark, A. Larsson), 16. Klasen (Nyquist, Wennberg), 17. A. Larsson (Norman, Sjögren), 25. Nyquist (Wennberg, Klasen), 29. Nyquist (Omark, Jimmie Ericsson), 31. Wennberg, 55. Nyquist (Fransson, Wennberg) - 20. Boyd (Dawes), 47. Markelov (Puškariov, Solarev), 48. Savčenko (Rymarev, Poluektov)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Olenin (Rus.) - McIntyre (USA), Šefčík (SR)

8. Lotyšsko 4 0 0 2 2 8:15 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.