Švédi otočili zápas proti Dánsku

NETKY.SK • 15 Máj 2013, 08:18 • 2 min

ŠTOKHOLM - Hokejisti domácej reprezentácie Švédska zvíťazili v záverečnom stretnutí základných skupín na 77. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji nad výberom Dánska 4:2.

Už pred začiatkom zápasu bolo rozhodnuté o tom, že Švédi vyzvú vo štvrtkovom štvrťfinálovom meraní síl hráčov Kanady a pre Dánov sa účinkovanie na šampionáte v utorok skončí.

Dánski reprezentanti vstúpili do stretnutia lepšie, po ôsmich minútach hry im jednogólové vedenie zabezpečil Morten Madsen. V 25. min potešil tribúny zaplnené prevažne švédskymi priaznivcami Daniel Sedin. Do šatne však opäť odchádzali výsledkovo spokojnejší Dáni, v 37. min sa presadil Kirill Starkov. V záverečnej tretej časti hry skórovali už len Švédi. V priebehu 74 sekúnd otočili nepriaznivý stav Henrik Sedin a Martin Thörnberg. Útočník Torpeda Nižnij Novgorod Thörnberg v 51. min uzavrel skóre po prihrávkach Fredrika Petterssona a Alexandra Edlera a zabezpečil domácim plný bodový zisk. Švédi skončili v štokholmskej skupine tretí s 15 bodmi, Dáni obsadili 6. miesto so šesbodovým ziskom.

Dánsko - Švédsko 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Góly: 8. Madsen (Starkov), 37. Starkov (Madsen, Green) - 25. D. Sedin (L. Eriksson, H. Sedin), 41. H. Sedin (L. Eriksson, D. Sedin), 42. Thörnberg (Lindberg, Pettersson), 51. Thörnberg (Pettersson, Edler)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Danielsson (Švédsko) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Zalaski - Carlson (obaja Kan.), Suominen (Fín.), 11 568 divákov

Konečná tabuľka (Štokholm):
1. Švajčiarsko 7 6 1 0 0 29:10 20 - postup do štvrťfinále
2. Kanada 7 5 1 1 0 25:10 18 - postup do štvrťfinále
3. Švédsko 7 5 0 0 2 17:11 15 - postup do štvrťfinále
4. Česko 7 3 1 0 3 19:12 11 - postup do štvrťfinále
---------------------------------------------------------------------------------------
5. Nórsko 7 3 0 0 4 12:26 9
6. Dánsko 7 1 1 1 4 13:20 6
7. Bielorusko 7 1 0 0 6 10:21 3
8. Slovinsko 7 0 0 2 5 12:27 2 - zostup do A-skupiny I. divízie

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.