Švajčiarsko - Nórsko 3:1, vedú priebežné poradie

NETKY.SK • 12 Máj 2013, 22:11 • 2 min

ŠTOKHOLM - Švajčiarska hokejová reprezentácia uspela aj vo svojom šiestom stretnutí na 77. majstrovstvách sveta, keď v nedeľu večer v štokholmskej základnej skupine zdolala výber Nórska 3:1. Zverenci trénera Seana Simpsona so sedemnástimi bodmi figurujú na čele tabuľky.

O ďalšom triumfe rozhodli už v I. tretine, keď sa do streleckej listiny zapísali Moser a v oslabení aj Josi. Tretí gól pridal 25 sekúnd pred druhou sirénou Von Gunten a nórsky tím v záverečnej dvadsaťminútovke už len skorigoval zásluhou Tollefsena.

Nóri aj napriek tretej prehre majú postup do štvrťfinále stále vo vlastných rukách, v utorok 14. mája o 16.15 h im stačí získať aspoň dva body z duelu s Českom. Ak by sa im to podarilo, do vyraďovacej časti by sa kvalifikovali práve na úkor českého družstva.

Nórsko - Švajčiarsko 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 45. Tollefsen (Trygg) - 7. Moser (Plüss, Seger), 16. Josi (Ambühl, Suri), 40. Von Gunten (Ambühl, Josi)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Thoresen (Nór.) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Fraňo (ČR), Zalaski (Kan) - Dahmen (Švéd.), Šeľanin (Rus.), 3226 divákov

8. Slovinsko 6 0 0 1 5 9:23 1

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.