Švajčiarky otočili duel o 3. miesto a radujú sa z bronzu

NETKY.SK • 20 Február 2014, 16:27 • 2 min

SOČI - O 3. miesto: Švajčiarsko - Švédsko 4:3 (0:1, 0:1, 4:1).

Otvoriť časovú os

Bronzové medaily na ženskom hokejovom turnaji v rámci XXII. zimných olympijských hier v Soči vybojovali reprezentantky Švajčiarska. Zverenky Reného Kammerera zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí o 3. miesto nad výberom Švédska 4:3, hoci po dvoch tretinách zaostávali 0:2. Skóre duelu v Ľadovom paláci Boľšoj otvorila v 14. min Michelle Löwenhielmová, gólovú poistku pridala krátko pred koncom druhej tretiny Erica Udén Johanssonová. Pri oboch presných zásahoch asistovala Marie Lindhová. V poslednej dvadsaťminútovke však prišiel dokonalý švajčiarsky obrat. Najprv Sara Benzová v 42. min znížila na 1:2, Phoebe Stanzová o päť minút neskôr vyrovnala a zvrat zavŕšila v 54. min Jessica Lutzová. Švajčiarske víťazstvo spečatila gólom do prázdnej bránky Alina Muellerová, presný zásah severanky Pernilly Winbergovej už prišiel neskoro.

Vo štvrtok od 18.00 h SEČ je na rovnakom klzisku na programe finále ženského turnaja Kanada - USA.

Výsledok - o 3. miesto - štvrtok (Ľadový palác Boľšoj):
Švajčiarsko - Švédsko 4:3 (0:1, 0:1, 4:1)
Góly: 42. Benzová, 47. Stanzová, 54. Lutzová, 59. Muellerová - 14. Löwenhielmová, 39. Udén Johanssonová, 60. Winbergová
Vylúčené: 5:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Hertrichová (Nem.) - Caugheyová (Kan.), Hanrahanová (USA)