Švajčiari zdolali Portugalsko, Francúzi zakopli v Bielorusku

NETKY.SK • 7 September 2016, 07:59 • 2 min

BRATISLAVA - Úradujúci majstri Európy z Portugalska vstúpili neúspešne do kvalifikácie o postup na futbalové MS 2018. Bez absentujúceho Cristiana Ronalda prehrali v utorok v B-skupine v Bazileji s domácim Švajčiarskom 0:2.

O cennom triumfe rozhodli Švajčiari na štadióne St. Jakob Park už v úvodnej polhodine. Najskôr sa v 23. minúte presadil hlavou Breel Embolo a o sedem minút neskôr zakončil rýchly protiútok domácich vydarenou technickou strelou Admir Mehmedi.

Portugalsko sa už na odpoveď do konca stretnutia nezmohlo. V tejto skupine zakoplo Maďarsko bezgólovou remízou na pôde Faerských ostrovov.

Finalisti európskeho šampionátu Francúzi hneď na úvod eliminácie stratili dva body v Bielorusku, kde napriek hernej i streleckej dominancii iba remizovali 0:0. Nerozhodný výsledok sa zrodil aj v ďalšom súboji A-skupiny v Štokholme medzi Švédskom a Holandskom. Domácich dostal do vedenia v 32. minúte Marcus Berg, po prestávke ale skóre na 1:1 vyrovnal Wesley Sneijder. Bulhari sa doma trápili s Luxemburskom, ale napokon vydreli triumf 4:3 v druhej minúte nadstavenia. Hosťom nepomohli ani dva góly Aureliena Joachima.

V H-skupine favoriti nezaváhali. Z dvoch presných zásahov sa tešil Romelu Lukaku a Belgičania si odviezli tri body z Cypru po výsledku 3:0 a navyše nepremenili penaltu. Gréci rozhodli o víťazstve 4:1 nad Gibraltárom v portugalskom Fare tromi gólmi v závere prvého polčasu a Bosna deklasovala Estónsko 5:0.

kvalifikácia MS 2018 - pondelok:

A-skupina:

Bielorusko – Francúzsko 0:0

Bulharsko – Luxembursko 4:3 (1:0)

Góly: 16. Rangelov, 65. Marcelinho, 79. Popov, 90.+2 Tonev - 60. a 62. Joachim, 90.+1 Bohnert

Švajčiarsko – Portugalsko 2:0 (2:0)

Góly: 23. Embolo, 30. Mehmedi, ČK: 90.+3 G. Xhaka (Švajč.)

H-skupina:

Bosna a Hercegovina – Estónsko 5:0 (2:0)

Góly: 8. a 90.+2 Spahič, 23. Džeko (z 11 m), 71. Medunjanin, 83. Ibiševič

Cyprus – Belgicko 0:3 (0:1)

Góly: 13. a 61. R. Lukaku, 81. Carrasco

Gibraltár – Grécko 1:4 (1:4)

Góly: 26. Walker – 10. Mitroglu, 44. Wiseman (vlastný), 45. Fortunis, 45.+2 Torosidis