Švajčiari nedali šancu Kazachom

NETKY.SK • 17 Máj 2014, 22:16 • 2 min

MINSK - Švajčiarska hokejová reprezentácia uspela v sobotňajšom večernom zápase na 78. majstrovstvách sveta v Minsku, keď nedala šancu výberu Kazachstanu 6:1.

V každej dvadsaťminútovke dosiahli Švajčiari po dva presné zásahy, za Kazachstan skorigoval v 51. min Krasnoslobodcev a v poslednej minúte Rymarev. Po sobote sa Švajčiari vrátili do hry o štvrťfinále, Kazachovia sa s istotou lúčia s elitnej kategóriou.

Výsledok - B-skupina (Minsk Arena):
Švajčiarsko - Kazachstan 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
Góly: 10. Kukan, 15. Hollenstein (Seger, Ambühl), 28. Y. Weber (Josi), 38. Ambühl (Hollenstein), 44. Cunti (Josi, Moser), 47. Blum (Cunti, Brunner) - 51. Krasnoslobodcev (Dallman, Blochin), 60. Rymarev
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Antropov DKZ za napadnutie zozadu, Spiridonov (obaja Kaz.) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 4:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Dremelj (Slovin.), Fraňo (ČR) - Dehaen (Fr.), Suominen (Fín.)

8. Kazachstan 6 0 0 2 4 12:28 2 - istý zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.