Súper Slovana v EL Sparta do osemfinále Českého pohára

NETKY.SK • 8 September 2014, 07:29 • 2 min

ŽIVANICE - Futbalisti Sparty Praha, ktorí sú súperom slovenského šampióna Slovana Bratislava v skupinovej fáze Európskej ligy 2014/2015, zvíťazili v nedeľňajšom súboji 3. kola Českého pohára - Pohára Českej pošty na ihrisku štvrtoligových Živaníc 3:1 a postúpili do osemfinále.

Skóre otvoril v 22. min hosťujúci Konaté, za domácich vyrovnal v úvode druhého polčasu z pokutového kopu Burianek. Postupový gól "rudých" dal v 72. min Švejdík, ich víťazstvo pečatil tri minúty pred koncom Hušbauer. Sparta sa v osemfinále stretne s prvoligovým tímom 1. FK Příbram. Pražania sa stretnú s Bratislavčanmi v I-skupine EL najprv 23. októbra na pôde Slovana, odveta na Letnej je na programe 6. novembra.