Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. jan. 2023Emil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Novozvolený podpredseda Súdnej rady SR Miloš Kolek
Novozvolený podpredseda Súdnej rady SR Miloš Kolek
22.09.2020 11:13 Domov
Súdna rada si zvolila nového podpredsedu Miloša Koleku, jeho prioritou je posilniť dôveru ľudí v súdnictvo
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.09.2020 11:13 Domov

Súdna rada si zvolila nového podpredsedu Miloša Koleku, jeho prioritou je posilniť dôveru ľudí v súdnictvoBRATISLAVA - Súdna rada SR si v utorok zvolila za svojho podpredsedu Miloša Koleka. Podporilo ho 13 členov, nikto nebol proti, traja členovia sa zdržali hlasovania. Bol jediným kandidátom.


Za všeobecnú prioritu označil Kolek prinavrátenie dôvery verejnosti v justíciu. V rámci činnosti Súdnej rady SR musia podľa neho ukázať, že rozhodujú spravodlivo a v prospech justície.

 

Kolek má jasné priority

"Podľa mňa sú disciplinárne konania veľmi dôležité, aby tí, čo neurobili nič zlé, sa nemuseli báť trestu, ale tí, čo urobia niečo zlé, aby existovala nejaká sankcia, aby teda aj verejnosť videla, že pokiaľ sudcovia nevykonávajú svoje povinnosti riadne, prichádza nejaká sankcia," skonštatoval.

 

 

V rámci svojho dosahu by sa Súdna rada podľa neho mala tiež zamerať, aby bolo rozdelenie sudcov medzi všetky súdy spravodlivé.

 

Predošlá voľba podpredsedu Súdnej rady sa uskutočnila 24. augusta. Jediný kandidát Miloš Kolek vtedy nebol zvolený. Prítomných bolo 13 členov.

 

Prečítajte si viac: REPORTÁŽ: Mária Kolíková predstavila reformu justície, ktorá má zmeniť aj ústavný súd

 

Mališová bude pôsobiť na NS SR

Súdna rada sa tiež rozhodla dočasne prideliť sudkyňu Krajského sudu Bratislava Zuzanu Mališovú na správne kolégium Najvyššieho súdu SR (NS SR).

 

Za pridelenie hlasovalo 15 členov súdnej rady, jeden sa hlasovania zdržal. Zuzana Mališová bude na najvyššom súde pôsobiť do 30. septembra 2021.

 

Mohlo by vás zaujímať: REPORTÁŽ: Juraj Šeliga chce, aby súdna rada preverila rozhodnutie M. Trubana pri Norbertovi B.

S pridelením nesúhlasil predseda krajského súdu v Bratislave Boris Tóth ani sudcovská rada súdu. Ako uviedla členka súdnej rady a sudkyňa na správnom kolégiu najvyššieho súdu Petra Príbelská, ich nesúhlas súvisel so zlou personálnou situáciou na bratislavskom krajskom súde.

 

„Ja chápem, že personálna situácia je na krajskom súde vážna. Avšak dovoľujem si tvrdiť, že na správnom kolégiu najvyššieho súdu je katastrofická," uviedla Petra Príbelská.

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/Netky Katarína Žáková

Foto:  TASR/Jakub KotianNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok