Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. okt. 2021Vladimíra
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Mimoriadna správa
Mimoriadna správa
16.09.2021 05:10 Domov
Súd rozhodoval o väzbe zadržaných vyšetrovateľov do neskorej noci!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.09.2021 05:10 Domov

Súd rozhodoval o väzbe zadržaných vyšetrovateľov do neskorej noci!BRATISLAVA - Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava III rozhodol v stredu v neskorých večerných hodinách o väzbe Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Milana Sabotu, Štefana Mašina a Petra Scholza.


Dočasne poverený šéf Úradu inšpekčnej služby Peter Scholz bude väzobne stíhaný. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné. Médiá o tom informoval prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo.

 

Súvisiaci článok: Súd by mal rozhodnúť o stíhaní zadržaných vyšetrovateľov NAKA už dnes!

 

"Potvrdzujem, že môjho klienta Petra Scholza dnes zobral sudca pre prípravné konanie do väzby, ale len a výlučne z dôvodov kolúznej väzby. Voči rozhodnutiu sme podali sťažnosť. Rovnako sme podali sťažnosť voči uzneseniu o vznesení obvinenia. Tam bude rozhodovať Generálna prokuratúra SR, pretože uznesenie vzniesol krajský prokurátor a tu pri rozhodnutí OS Bratislava III bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave (KS)," povedal pre TASR obhajca Petra Scholza Ján Gereg.

 

Sudca predtým rozhodol, že vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry Ján Čurilla, Pavol Ďurka a Milan Sabota budú rovnako väzobne stíhaní. O väzbe Milana Sabotu informovala jeho obhajkyňa Ivana Halahijová. Sudca v prípade tohto obvineného bude pokračovať v rozhodovaní vo štvrtok od 13:00. Spoločne so svojim klientom podali voči uzneseniu o vznesení obvinenia sťažnosť.

 

Možno vás zaujme: AKTUALIZÁCIA: Peter Kovařík nevie, prečo inšpekcia zaistila vyšetrovateľov NAKA

 

O prípade Pavla Ďurku informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak. "OS Bratislava III vzal do väzby obvineného P. Ď., a to z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby. Súd nenahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka, neprijal písomný sľub obvineného. Obvinený podal sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať KS v Bratislave." 

 

Taktiež informoval o Čurillovom vzatí do väzby. "OS Bratislava III vzal do väzby obvineného J. Č., a to z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby. Súd nenahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka. Neprijal písomný sľub obvineného. Obvinený podal sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave."  Čurillu eskortovali do budovy súdu po 17:00 a neverejný výsluch a rozhodovanie trvalo približne tri hodiny.

 

 

V prípade Štefana Mašina sudca pre prípravné konanie  prerušil rozhodovanie do štvrtka do 13:00. Trojica podala rovnako, ako Peter Scholz, voči rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať tiež KS v Bratislave.

 

Možno vás zaujme: Prokurátor obvinil dočasne povereného šéfa inšpekcie Scholza

 

Milana Sabotu zobral sudca do kolúznej väzby. Jána Čurillu a Pavla Ďurku sudca zobral zobral do väzby z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby.

 

Sudca začal rozhodovať v stredu o 18:00. "Sudca vypočul v rámci prípravného konania niektorých z obvinených a zatiaľ všetkých zobral do väzby s tým, že u všetkých konštatoval dôvody väzby tak ako boli navrhované prokuratúrou a preto boli podané sťažnosti. Všetci štyria podali sťažnosť," potvrdil médiám prokurátor Chylo.

 

Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a Petra Scholza zadržali vyšetrovatelia ÚIS v pondelok 13. 9.. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky KP

Foto:  NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok