Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
6. okt. 2022Natália
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Mimoriadna správa
Mimoriadna správa
28.07.2021 12:39 Domov
Súčasná vyhláška hygienikov ostáva napriek rozhodnutiu súdu zatiaľ v platnosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.07.2021 12:39 Domov

Súčasná vyhláška hygienikov ostáva napriek rozhodnutiu súdu zatiaľ v platnostiBRATISLAVA - Do momentu zverejnenia uznesenia Ústavného súdu SR z utorka 27. júla v zbierke zákonov je stále platná súčasná vyhláška o režime na hraniciach.


V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková. „Prosíme občanov, aby pri prekračovaní hraníc rešpektovali pokyny kontrolných zložiek. O následnom nastavení podmienok na hraniciach budeme verejnosť včas informovať.“ Dodala, že ÚVZ SR sa potrebuje s uznesením ÚS SR oboznámiť, nemá ho však k dispozícii.

 

Súvisiaci článok: Ústavný súd pozastavil časť vyhlášky upravujúcej režim na hraniciach. Aké zmeny nastanú?

Ústavný súd SR na neverejnom zasadnutí v utorok 27. júla pozastavil účinnosť paragrafu deväť vyhlášky ÚVZ SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie SR. Vyhláška bola uverejnená v piatok 16. júla. Paragraf dáva možnosť ľudom len s jednou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 absolvovať test v prvý deň izolácie a v prípade jeho negativity ju ukončiť. Súd tak prijal návrh tridsiatich poslancov Národnej rady SR, ktorí sa naň v súvislosti s vyhláškou obrátili. Zároveň však nevyhovel návrhu na pozastavenie účinnosti zvyšku vyhlášky.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky KP

Foto:  NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok