Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. mar. 2021Františka
BratislavaBratislava -3°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
21.09.2018 15:43 Relax
Štyri tímy odborníkov budú základom systému kybernetickej bezpečnosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.09.2018 15:43 Relax

Štyri tímy odborníkov budú základom systému kybernetickej bezpečnostiBRATISLAVA – Štyri profesionálne tímy odborníkov na kybernetickú bezpečnosť, vybavené potrebným technologickým zázemím, budú kostrou slovenského systému kybernetickej bezpečnosti. Médiá o tom v piatok informoval Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII).


Materiálne, priestorové a softvérové podmienky zabezpečí národný projekt, financovaný z operačného programu Integrovaná infraštruktúra – Prioritná os 7. ÚPVII v piatok zverejní výzvu.

 

„Okrem vládnej jednotky CSIRT sú to ešte CSIRT-y v Národnej agentúre pre sieťové a elektronické služby (NASES), ktorá sa bude starať o slovensko.sk a vládny systém Govnet, ďalej na Národnom bezpečnostnom úrade (NBÚ) a v Slovenskej informačnej službe (SIS)," uviedol riaditeľ vládnej jednotky CSIRT Lukáš Hlavička s tým, že realizácia projektu napĺňa zákon o kybernetickej bezpečnosti a je v súlade so schválenými strategickými dokumentmi.

 

Projekt zabezpečí preventívnu aj reaktívnu, ale konečne najmä systematickú ochranu proti kybernetickým hrozbám. Projekt Národný systém riadenia incidentov kybernetickej bezpečnosti vo verejnej správe za 44,960 milióna eur s DPH predložil ÚPVII v spolupráci s NASES, SIS a NBÚ.

 

Jeho cieľom je vybudovať na kľúčových inštitúciách jednotky CSIRT, ktoré budú kostrou národného systému kybernetickej bezpečnosti a umožnia efektívne riešenie bezpečnostných incidentov, rovnako ako implementáciu preventívnych opatrení na predchádzanie bezpečnostným incidentom primárne vo verejnej správe a sekundárne na národnej úrovni, uvádza úrad.

Projekt je súčasťou dlhodobej stratégie ÚPVII systematicky riadiť kybernetickú a informačnú bezpečnosť vo verejnej správe.

 

Dátum uzávierky výzvy na národný projekt je 12. decembra 2018. Výzva na národný projekt bude spolu s ďalšími podrobnými informáciami zverejnená na stránkach www.informatizacia.sk a www.partnerskadohoda.gov.sk. Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok