Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. aug. 2020Jozefína
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
25.01.2019 14:51 Kultúra
Štvrtý ročník súťaže Susedia, na ktorých sme nezabudli, má tému Konšpirácie – holokaust – súčasnosť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.01.2019 14:51 Kultúra

Štvrtý ročník súťaže Susedia, na ktorých sme nezabudli, má tému Konšpirácie – holokaust – súčasnosťBRATISLAVA - Pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu Prípravný výbor iniciatívy Čítanie mien obetí holokaustu, ICEJ Slovensko (Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem) a Dokumentačné stredisko holokaustu (DSH) vyhlasuje už 4. ročník študentskej súťaže Susedia, na ktorých sme nezabudli.


Ako informovala Michala Lônčíková z Dokumentačného strediska holokaustu, tento rok budú študenti písať na tému Konšpirácie – holokaust – súčasnosť. Ambíciou súťaže je podpora záujmu mladých ľudí o moderné dejiny vlastného štátu a posilňovanie ich kritického myslenia, formovanie ich postojov k histórii Slovenska, k problematike ľudských práv v minulosti a súčasnosti.


Do súťaže sa môžu zapojiť študenti od 14 do 19 rokov a ako uviedla Lônčíková v tlačovej správe, tento rok uvítajú súťažné práce v rozsahu do 9 000 znakov (päť normostrán). Podpísanú súťažnú esej so svojou poštovou adresou, e-mailom a telefónnym číslom v elektronickej verzii má autor poslať najneskôr do 30. júna na e-mailovú adresu: loncikova@dsh.sk.

 


Hodnotiaca komisia bude zložená zo zástupcov Dokumentačného strediska holokaustu, ICEJ Slovensko, Židovskej náboženskej obce v Bratislave a iných odborníkov zaoberajúcich sa dejinami Židov na Slovensku a témou holokaustu. Ocenené budú tri najlepšie súťažné príspevky. Autori víťazných prác budú pozvaní a vyhlásení na pietnom akte Čítania mien obetí holokaustu, ktorý sa pravidelne organizuje v Bratislave vždy začiatkom septembra pri príležitosti Pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia.

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu vyhlásilo Valné zhromaždenia OSN 1. novembra 2005 na počesť oslobodenia najväčšieho nacistického vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau (Osvienčim) v roku 1945. Svet si v tento deň pripomína utrpenie šiestich miliónov Židov, ktorí boli obeťami holokaustu počas druhej svetovej vojny.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA, netky BL

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok