Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. dec. 2020Oldrich
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Univerzit Mateja Bela v Banskej Bystrici
Univerzit Mateja Bela v Banskej Bystrici
27.12.2017 06:00 Ekonomika
Študenti UMB v Banskej Bystrici majú prístup k najaktuálnejším dátam z finančných trhov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.12.2017 06:00 Ekonomika

Študenti UMB v Banskej Bystrici majú prístup k najaktuálnejším dátam z finančných trhovBANSKÁ BYSTRICA – Študenti aj výskumní pracovníci na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela (EF UMB) v Banskej Bystrici už môžu využívať profesionálnu finančnú platformu používanú odborníkmi v praxi - Thomson Reuters EIKON, ktorá umožňuje prístup k najaktuálnejším dátam z finančných trhov vrátane akcií, dlhopisov, komodít, termínových kontraktov takmer zo všetkých svetových búrz a štátov. TASR o tom informovala Dana Straková, vedúca referátu marketingovej komunikácie UMB.


"EIKON platforma má široké využitie vo viacerých predmetoch vyučovaných na EF UMB a najmä zefektívni priebeh vyučovania. V rámci Talentového a výskumného centra umožní študentom vypracovávať záverečné práce s prístupom do top svetových databáz na jednom mieste. Aj touto cestou sa chceme poďakovať zástupcom firiem či Inštitútu sporenia a investovania za pomoc pri získavaní tejto platformy," konštatoval Michal Mešťan, ambasádor Thomson Reuters EIKON na univerzite.

 

"S využitím Thomson Reuters EIKON iba vo vyučovacom procese nekončíme, pripravujeme ďalšie možnosti využitia, ktoré ešte viac priblížia študentom prax v oblasti finančného inžinierstva," doplnil Peter Krištofík, dekan banskobystrickej EF UMB.

 

Podľa Strakovej intenzívnou spoluprácou akademického sektora s firmami na Slovensku dôjde ešte k hlbšiemu prepojeniu teórie s praxou. Projekt finančne podporili Nadácia Slovenskej sporiteľne, Poštová banka a Dôchodková správcovská spoločnosť Poštovej banky.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  Google mapsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok