Stromková si 4. miestom vyrovnala osobné maximum

NETKY.SK • 22 Marec 2014, 15:13 • 2 min

SILVAPLANA - Svetový pohár v akrobatickom lyžovaní - Silvaplana (Švaj.).

Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková skončila v sobotňajšom finále slopestylu na pretekoch Svetového pohára v akrobatickom lyžovaní vo švajčiarskom stredisku Silvaplana na štvrtom mieste. Dvadsaťtriročná Liptáčka, ktorá sa vo februári predstavila na ZOH 2014 v Soči, si vo Švajčiarsku vyrovnala osobné maximum v SP z jej premiéry v tomto seriáli vo fínskom Jyväskylä z februára 2012. Druhá Slovenka Natália Šlepecká skončila šiesta, jej doterajším najlepším výsledkom v SP je tretie miesto tiež z Jyväskylä 2012. Sobotňajšie preteky vyhrala Nemka Lisa Zimmermannová, ktorá sa stala aj celkovou víťazkou hodnotenia slopestylu v SP. Stromková bodovala vo všetkých piatich pretekoch seriálu a v celkovom poradí disciplíny skončila piata, Šlepeckú klasifikovali na 20. pozícii.

Aj medzi mužmi získal malý krištáľový glóbus víťaz sobotňajších pretekov - Nór Jesper Tjader.