Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. apr. 2021Justína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Smutný muž
Smutný muž
06.04.2021 07:59 Zaujímavosti
Streľba, ku ktorej nemuselo dôjsť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.04.2021 07:59 Zaujímavosti

Streľba, ku ktorej nemuselo dôjsťIstý inšpektor misijnej organizácie sa vychystal do dňa, aby splnil pracovné i osobné povinnosti.


Nastúpil do električky a sedel bez toho, aby s niekým nadviazal očný kontakt, alebo sa pokúsil pustiť do reči. Myseľ sa túlala kade-tade, ani si nevšimol, že si k nemu prisadol neznámy muž.

 

Tichý hlas
Pravdepodobne by si to neuvedomil vôbec, ak by ho na cudziu prítomnosť neupozornil tichý hlas v podvedomí. „Porozprávaj sa s ním," našepkávalo mu vnútro. Inšpektor teda zdvihol hlavu a venoval pohľad neznámemu mužovi. Na jeho tvári hľadal známky toho, že by potreboval pomoc akéhokoľvek druhu, ale nech sa pozeral nanajvýš sústredene, nenašiel celkom nič. Popravde, bola tam mierna zachmúrenosť a rozrušenie, ale... Och, ako sa hanbil osloviť ho verejne pred svedkami! V snahe zatlačiť nutkanie do úzadia, rozptyľoval sa plánovaním, snívaním a spomínaním. Avšak neodbytná myšlienka mu nedala pokoj. Veril v Boha, miloval ho a poznal tajomný spôsob, akým komunikuje s človekom. Cítil, že by mužovi mal odovzdať kúsok viery, nádeje a poukázať na dar spasenia, ktorý sa získal prostredníctvom kríža. „Povedz mu niečo," nabádalo ho srdce znovu a zas. Ale inšpektor neposlúchol.

 

Zvuk
Muž napokon z električky vystúpil a jeho to znepokojilo. Nuž vyčkal na ďalšiu zastávku a dúfal, že cudzinca dakde stretne. Sľúbil si, že bude odvážnejší a prehovorí s ním. Uprostred chôdze ho vyrušil akýsi zvuk. Mal by ho rozpoznať hneď, ale ani dlhoročná skúsenosť s realitou, ho nikdy nepripravila o prekvapenie. Áno, počul to zreteľne. Bola to streľba a ozývala sa z parku. Okamžite sa zovšadiaľ zbehli ľudia, hnala ich zvedavosť aj napätie. Ani on nezaháľal a pridal sa k bežiacemu davu. Mŕtve telo v parku patrilo mužovi z električky. Inšpektor hlboko oľutoval, že sa postavil ľahostajne voči vnútornému presvedčeniu. Keby bol niečo povedal, keby s ním prebral jeho dušu a možnosť uveriť Bohu, nemuselo by sa to stať. Nie každej tragédii sa dá zabrániť, to je celkom isté. Hoci by človek chcel a investoval celý čas a silu, zlo zo sveta by nezastavil. Napriek tomu existuje bolesť, proti ktorej sa bojovať dá. Nič nebolí viac ako osamelosť a nič ju tak nevylieči ako láska zabalená do všímavosti. Možno bude stačiť úsmev, možno sa bude musieť minúť zopár viet, ale za pokus to stojí.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok