Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vrátenie občianstva bude možno reálne
Vrátenie občianstva bude možno reálne
24.02.2021 08:16 Domov
Stratili ste slovenské občianstvo, pretože ste prijali iné? Možno vám ho vrátia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.02.2021 08:16 Domov

Stratili ste slovenské občianstvo, pretože ste prijali iné? Možno vám ho vrátiaBRATISLAVA - Na dnešnom rokovaní vlády sa bude rozhodovať o vrátení občianstva tým, ktorí ho stratili napríklad nadobudnutím iného občianstva, ale aj o​ kybernetickej bezpečnosti.


Vláda dnes prerokuje, či bude možné vrátiť slovenské občianstvo tým, ktorí o neho prišli z dôvodu prijatia iného občianstva.  Ministri by mali rokovať aj o novej kompetencii Národného bezpečnostného úradu a o novom hlavnom hraničnom splnomocnencovi Slovenska.

 

 

Podmienka vrátenia občianstva

 

Podmienkou je, že žiadateľ o slovenské občianstvo nebude predstavovať hrozbu pre verejný poriadok alebo bezpečnosť Slovenskej republiky. Návrh zákona mení podmienky pre žiadateľov z Českej republiky a pre tých, ktorí majú osvedčenie o postavení Slováka žijúceho v zahraničí. Títo žiadatelia majú výnimku z preukazovania ovládania slovenského jazyka.

 

 

Občianstvo by sa, podľa návrhu zákona o štátnom občianstve, mohlo udeliť aj žiadateľovi, ktorý ho stratil nadobudnutím cudzieho štátneho občianstva v období od 17. júla 2010 do 30. júna 2021.

 

 

Novela zákona o kybernetickej bezpečnosti


Z predloženej novely vyplýva, že Národný bezpečnostný úrad by mohol rozhodovať o blokovaní škodlivého obsahu v online priestore. Svojim rozhodnutím smie zakázať alebo obmedziť používanie konkrétneho produktu, procesu alebo služby.

 

 

Išlo by však o krajné riešenie v prípadoch, kedy absentujú iné zákonné možnosti zabezpečenia a realizácie kybernetickej bezpečnosti.

 

 

Nový hlavný hraničný splnomocnenec


Mal by sa ním stať Robert Gucký, ktorý pôsobí ako riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. Táto funkcia sa viaže s výkonom funkcie hlavného hraničného splnomocnenca. Gucký bol vedením hraničnej a cudzineckej polície poverený ako prvý zástupca riaditeľa už od jari 2020.

 

Súvisiaci článok: REPORTÁŽ Vo februári sa spúšťa sčítavanie obyvateľstva, zapojiť sa majú aj Slováci žijúci v zahraničíreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok