Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Štefan Harabin
20. okt. 2019Vendelín
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Štefan Harabin. Otvorte časovú os udalostí.
Fungujúca spoločnosť je bez rodiny nemožná vyjadril sa Štefan Harabin
Fungujúca spoločnosť je bez rodiny nemožná vyjadril sa Štefan Harabin
27.02.2019 22:37 Prezidentské voľby
Štefan Harabin: Rodina je naša budúcnosť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.02.2019 22:37 Prezidentské voľby

Štefan Harabin: Rodina je naša budúcnosťBRATISLAVA-V prezidentských voľbách 2019 JUDr. Štefan Harabin kandiduje ako nezávislý na post prezidenta SR. Rodina je podľa jeho názoru najdôležitejší pilier spoločnosti.Fungujúca spoločnosť je bez rodiny nemožná.


Vo svojom predvolebnom programe sa Štefan Harabin vyjadril,  že rodinná politika je veľmi dôležitá. Mladé rodiny potrebujú podporu. Je nutné robiť opatrenia, aby naše rodiny nielen chceli, ale aj mohli mať deti.

 

"Keď sa pozriem okolo seba, vidím niekoľko divných vecí. Ľudia trávia viac času s mobilom v ruke ako rozprávaním sa so svojou rodinou.

Deti sa odkladajú až do času po kariére, pričom veľa ľudí už neskôr deti mať nemôže. Tí čo majú deti, sú nútení dlho do večera pracovať a na výchovu detí ostáva málo času. Nefungujúce rodiny sú dnes častejšie ako rodiny harmonické, čo je veľakrát spôsobené zlou finančnou situáciou.Podpora rodiny nie je len akýmsi politickým výstrelkom, postojom, alebo módnou rétorikou. Nie je to len nejaké heslo do volieb, že ak poviem, že som za rodinu, tak ma budú ľudia voliť. Je to mimoriadne dôležitá sociálna a právna otázka existencie alebo neexistencie spoločnosti."

 

 

Rodina a jej funkcie sú jedinou zárukou prežitia národa, spoločnosti a štátu. Žiaden iný mechanizmus nedokáže vychovávať nové pokolenia, udržať stav morálnej vyspelosti spoločnosti a starať sa o výchovu, vzdelanie a formovanie zdravej osobnosti človeka. Preto musíme rázne zastaviť rozklad rodiny.

 

Rodina sa nedá nahradiť individualizmom a dôrazom na jednotlivca. Fungujúca spoločnosť je bez rodiny nemožná. Je to nutnosť, ak chceme udržať náš štát a existovať ako národ a perspektívna stabilná spoločnosť.

 

 

Mamy a otcovia vedia ako majú vychovávať svoje deti, aby z nich vyrástli silní a schopní ľudia. Otec učí svojho syna chrániť rodinu, citu k dievčatám, rozhodnosti a mnohým tradičným zručnostiam. Mamy učia svoje dcéry starostlivosti o deti, o rodinnú súdržnosť, učia ich zodpovednosti za výchovu vlastných detí. Učia ich, že podpora partnera, súrodencov a starých rodičov je samozrejmosťou po celý život. Radosť, istota, súdržnosť a rozvoj zdravej populácie je to, čo predstavuje rodina. Zdravý štát potrebuje, aby sa jeho populácia množila. Keď si toto uvedomíme a budeme podľa toho konať, tak nikto nebude ohrozovať inštitút rodiny ako základ našej kultúry a nášho národa.reklama


Zdroj: P.B.Netky.sk/harabin.blog.sme.sk

Foto:  Štefan Harabin FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok