Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. apr. 2021Justína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Štefan Harabin, volebný líder strany Vlasť
Štefan Harabin, volebný líder strany Vlasť
30.01.2020 15:08 Parlamentné voľby 2020
Štefan Harabin predostrel politické ciele strany Vlasť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.01.2020 15:08 Parlamentné voľby 2020

Štefan Harabin predostrel politické ciele strany VlasťŠtefan Harabin sa v relácii Politika v Raji v jej druhom dieli vyjadruje ohľadom možností a alternatív, ktoré politická strana Vlasť slovenským voličom ponúka.


Charakteristika strany Vlasť

Myšlienkovo vychádza strana Vlasť z téz, ktoré jej volebný líder prezentoval už v prezidentskej kampani. "Strana Vlasť je stranou ľavicovo zmýšľajúcou, konzervatívnou, kresťanskou, národne orientovanou a normálnou politickou stranou," vyjadril sa na úvod. Následne v rozhovore vysvetlil, prečo je to práve takto.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Vlasť (@strana_vlast),

 

Štát sa má postarať

Ľavicovo orientovaná je strana Vlasť preto, lebo "štát sa musí postarať o slušných a pracujúcich ľudí," vyjadril sa. Podľa Štefana Harabina nemôžu žiť takýto ľudia v biede či v zlých ekonomických podmienkach.

 

Konzervatívnou sa strana opisuje z toho hľadiska, že nedovolí akékoľvek experimenty s deťmi. "Strana Vlasť presadzuje jednoznačne tradičnú, normálnu rodinu. Nie rodič 1, rodič 2, rodič 3." Volebný líder strany sa opisuje ako otec, manžel, starý otec, ale v prvom rade ako občan Slovenskej republiky a nie ako nejaké číslo.

 

 

EÚ by mala slúžiť členským štátom

Kresťanská je strana z toho dôvodu, pretože "tento hodnotový rozmer patrí k Slovensku skutočné oddávna." Národná strana, pretože Slovenská republika je členom medzinárodných a regionálnych organizácii, avšak "nie štátom, ktorý by mal slepo počúvať centrálu v NATO alebo Bruseli," vyjadruje sa Harabin. Následne podotkol, že Európska únia by mala slúžiť nám ako členským krajinám. "Nemala by nám brániť v tom, aby sme obchodovali s Ruskom Iránom alebo Čínou," podotkol volebný líder Vlasti.

 

 

Iná cesta

V poslednom rade je to označenie ako normálna strana, pretože Vlasť sa bude podľa Štefana Harabina uberať inou, normálnou cestou, ako väčšina strán na slovenskej politickej scéne.

 

Ak vás zaujíma, čo považuje strana Vlasť a jej volebný líder v slovenskej politike za kľúčové, a čomu všetkému sa chce na politickej úrovni venovať, dávame vám do pozornosti nasledujúce video.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok