Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2021Konštantín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Volebný líder strany Vlasť a sudca Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Štefan Harabin
Volebný líder strany Vlasť a sudca Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Štefan Harabin
12.12.2019 18:55 Domov
Štefan Harabin podporuje tých, na ktorých strane stojí zákon
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.12.2019 18:55 Domov

Štefan Harabin podporuje tých, na ktorých strane stojí zákonPísal sa máj 2017, keď sa v časopise Zem a Vek uverejnil článok Tibora Eliota Rostasa, ktorý rozvíril vody slovenskej justície. Prokurátor Úradu Špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Rostasa trestné oznámenie vo veci šírenia extrémizmu či hanobenie národa.


Autor článku sa však cíti nevinný. Uviedol to v stredu (11.12. 2019) na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Obžaloba však spočíva v tom, že aj keď to neboli autorove myšlienky, ale len citoval rôzne osobnosti slovenskej histórie, uviedol to do obehu a teda sa podľa prokurátora dopustil spáchania činu verejne.

 

 

Sudca Najvyššieho súdu Slovenskej republiky a volebný líder politickej strany Vlasť Štefan Harabin, prišiel obžalovaného podporiť, pretože je názoru, že ide o slobodu prejavu, za ktorú je Rostas stíhaný. Pred médiami sa vyjadril, že "táto politická šikana zo strany prokurátora Tomáša Honza by mala byť trestne stíhaná."

 

Harabin uviedol aj príklad, keď Honz nestíhal osoby, ktoré nadávali Slovákom do čvargy. "Teraz ide selektívne stíhať pána Rostasa za to, že niekoho cituje. Pán Rostas je obvinený za to, že v článku nespomenul holokaust, a pán Honz z toho vyvodil, že holokaust popiera."

 

 

Inými slovami, autor článku a šéfredaktor časopisu Zem a Vek Tibor Eliot Rostas je stíhaný za myšlienky a výpovede iných ľudí. "Pán Rostas nespáchal žiadny trestný čin, a pán Honz bude trestne stíhaný za zneužitie právomoci verejného činiteľa," vyjadril sa volebný líder strany Vlasť. 

 

"Pokiaľ sa pán Čižnár (generálny prokurátor Slovenskej republiky) dozvie, že bol trestný čin spáchaný ex officium (teda z úradnej povinnosti), nemusí nikto podávať trestné oznámenie," vysvetlil sudca Najvyššieho súdu. 

 

 

Okrem iného sa Štefan Harabin vyjadril aj na adresu znalca, ktorý išiel podávať posudok. Podľa neho sa vyjadril k tomuto článku ešte predtým, ako znalecký posudok sám vypracoval, a teda sa týmto činom dopustil spáchania trestného činu nepravdivého znaleckého posudku a taktiež zneužitia právomoci verejného činiteľa.

 

 

Volebný líder strany Vlasť sa vyjadril na celú situáciu so slovami, že "tu sa dostávame do polohy totalitného štátu, pretože v mene štátu prokurátor produkuje trestnú činnosť."reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, Facebook, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok