Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini
Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini
04.08.2017 12:59 Ekonomika
Štát si polepší vďaka dodatku k zmluve so správcom národnej domény .sk, fungovanie bude jednoduchšie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.08.2017 12:59 Ekonomika

Štát si polepší vďaka dodatku k zmluve so správcom národnej domény .sk, fungovanie bude jednoduchšieBRATISLAVA - Správa národnej domény.sk má nové, jasnejšie a transparentnejšie podmienky fungovania a výrazne sa zlepšila aj pozícia štátu vo vzťahu k jej správcovi. Informoval o tom Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu (ÚPVII), ktorý dnes podpísal so spoločnosťou SK-NIC dodatok k zmluve o spolupráci.


„Podarilo sa stanoviť jasné podmienky fungovania, ktoré sú základom dobrej spolupráce. Dodatkom sa zavádza aj pravidlo, že v budúcnosti budú musieť byť všetky zmeny prerokované na úrovni Komisie pre správu národnej domény .sk., ktorá zabezpečuje priame prepojenie s internetovou komunitou,“ priblížil úrad vicepremiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD).

 

V podpísanom dodatku sa podľa neho výrazne posilňuje postavenie komisie. Do zmluvy sa včleňuje mechanizmus, ktorý bude brániť prípadnému blokovaniu jej zasadnutí. Štát bude mať navyše možnosť odstúpiť od zmluvy, ak si dodávateľ nebude plniť svoje povinnosti, a nemusí sa pýtať na názor protistrany, ako to bolo doteraz. Zavedený bol aj nový sankčný mechanizmus.

 

„Vďaka povinnému nepretržitému monitorovaniu a každoročnému nezávislému auditu bude možné pravidelne vyhodnocovať plnenie úloh zo strany SK-NIC a celkovo sa posilní kontrola a transparentnosť pri správe domény .sk,“ zdôraznil úrad.

 

Štát zároveň bude mať denne aktualizovanú zálohu databázy všetkých .sk domén. Dodávateľ sa tiež zaviazal, že nebude doménu prezentovať, propagovať a vykonávať akúkoľvek marketingovú, propagačnú alebo mediálnu činnosť týkajúcu sa domény v rozpore so záujmami Slovenskej republiky.

 

Spresnené boli podľa ÚPVII aj ustanovenia, ktoré odrážajú potreby a záujmy internetovej komunity. Financovanie projektov na podporu a rozvoj internetovej komunity vo výške 5 % z vybraných poplatkov sa bude týkať vždy daného kalendárneho roka. V prípade, že si dodávateľ nesplní niektorú zo svojich povinností, financie vo fonde sa navýšia z 5 na 10 % vybraných poplatkov v tom roku.

 

Zmluvné strany sa zaviazali, že spoločne vytvoria nový mechanizmus na prerozdeľovanie finančných prostriedkov na podporu rozvoja internetovej komunity.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok