Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. sep. 2021Ľuboš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
21.06.2016 14:40 Domov
Starland Holding: Križovatka Triblavina pomôže desaťtisícom ľudí i podnikateľom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.06.2016 14:40 Domov

Starland Holding: Križovatka Triblavina pomôže desaťtisícom ľudí i podnikateľomBRATISLAVA - Napojenie na diaľnicu D1 cez križovatku Triblavina východne od Bratislavy podľa developerskej spoločnosti Starland Holding, a. s. pomôže desaťtisícom obyvateľov a podnikateľom v priľahlých obciach.


"Tvrdenia petičiarov, že výstavba križovatky Triblavina má pomôcť iba spoločnosti Starland Holding, považujeme za nepravdivé a zavádzajúce," informoval v utorok predseda predstavenstva Starland Holding Ronald Tahotný. Konanie týchto aktivistov označil za dlhodobo kontraproduktívne, pričom v konečnom dôsledku blokuje a výrazne časovo odďaľuje dokončenie križovatky, ktorá má pomôcť celému regiónu.


Petičiari za výstavbu križovatky Triblavina podľa platného stavebného povolenia z roku 2013 sa domnievajú, že firma Starland Holding so svojím investorským zámerom je stavbou križovatky Triblavina preferovaná pred verejným záujmom obyvateľov regiónu medzi Bratislavou, Pezinkom a Sencom.


Už dlhší čas sa aktivisti podľa Tahotného snažia hodiť všetky problémy na ich spoločnosť a vzbudzujú dojem, že križovatka sa má stavať protizákonne a nie v súlade s územným plánom. "Keď sa však preukázala legitímnosť všetkých krokov pri jej výstavbe, začali spochybňovať samotné dokumenty, ktoré to dokazujú. Naopak, realita je taká, že petičný výbor sa svojím konaním pokúša o protizákonné napojenie nelegálnej Triblavinskej cesty na diaľnicu D1," uviedol Tahotný. Táto cesta podľa neho vôbec nie je zaradená v cestnej sieti.


Predstaviteľ developera tvrdí, že pre konanie aktivistov je výstavba križovatky, ktorá má výrazne pomôcť celému okoliu, v súčasnosti už takmer štyri mesiace pozastavená. "Spoločnosť Starland Holding podporuje akékoľvek, časovo najmenej náročné riešenie dostavby križovatky Triblavina bez ohľadu na to, či to bude riešenie bez kolektorov alebo s kolektormi. Na jej dostavbu čakajú obyvatelia a podnikatelia okolitých obcí a váhanie NDS už začína pripomínať rukojemnícku drámu, v ktorej verejnosť ťahá za kratší koniec," vyhlásil Tahotný. Zároveň sa pozastavil nad tým, prečo má NDS problém pomenovať proces, v rámci ktorého boli navrhnuté zmeny.


Zástupcovia petičného výboru sa v pondelok obrátili na Krajskú prokuratúru Bratislava. Žiadajú preskúmať zákonnosť postupu Úradu Bratislavského samosprávneho kraja pri vydávaní stanoviska, vrátane jeho súladu, k dokumentácii na stavebné povolenie na stavbu diaľnice D1 Bratislava - Senec zo 16. februára tohto roka. Chcú tiež, aby prokurátor preskúmal zákonnosť stanoviska Okresného úradu Bratislava z 8. februára 2016, a to najmä z dôvodu absencie zákonného splnomocnenia na jeho vydanie a z dôvodu priameho rozporu so záväznou časťou územného plánu.


Starland Holding na svojom portáli informuje o projekte Park City Triblavina. Pozemky na území obcí Chorvátsky Grob a Bernolákovo v okrese Senec na ploche 285 hektárov s možnosťou rozšírenia na 500 hektárov chce využiť na bývanie a občiansku vybavenosť, výrobné a nevýrobné služby. Dopravné napojenie územia vo vlastníctve spoločnosti je pripravené cez križovatku Triblavina. Logistické centrum v Bernolákove má mať celkovú plochu 265 tis. štvorcových metrov, z toho zastavanosť na 104,5 tis. štvorcových metroch. V Bernolákove má vzniknúť aj vedecko-výskumné centrum a multimediálny komplex, v Chorvátskom Grobe rezidenčný projekt.


Spoločnosť Starland Holding, a. s. so sídlom v Bratislave vznikla v januári 1996, má základné imanie 150 mil. eur. Medzi aktivitami má uvedené investičná činnosť a development, akvizícia pozemkov, príprava územia, príprava a realizácia projektov, správa nehnuteľností, financovanie developerskej i operatívnej fázy projektov. Spoločnosť je nástupcom firmy Prominent Holding, a. s. od marca 2011, akcionárom je cyperská firma Niaga Equity Limited so sídlom v Nikózii.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok