SR - Švédsko 57:59, rozhodla druhá štvrtina - SÚHRN

NETKY.SK • 5 August 2010, 07:41 • 2 min

Slovenské basketbalistky do 18 rokov nepostúpili do štvrťfinále A-divízie ME, keď podľahli v rozhodujúcom zápase rovesníčkam zo Švédska o dva body 57:59 a zahrajú si tak o celkové 9.-12. miesto. Po treťom vystúpení v E-skupine je na programe deň voľna a po ňom sa slovenské reprezentantky predstavia opäť v Spišskej Novej Vsi proti tímu Poľska (18.00).   Osemfinálová E-skupina - 3. zápas:   Slovensko - Švédsko 57:59 (26:37)   Zostava a body SR: Kiššová 18, Páleníková 16, Domiterová 9, Brádňanská 2, Hruščáková 0 (Oroszová 12, Števove 0, Bartánusová 0, Firkaľová 0) - najviac bodov: Abdiová 20, Zahuiová 16. TH: 10/18-21/24, trojky: 7:2, osob. chyby: 20:21, 5 faulov: Firkaľová, 850 divákov.   Slovenky nastúpili do zápasu s vedomím, že nesmú prehrať a tak to aj v úvodných minútach na palubovke vyzeralo. Domiterová premenila hneď svoj prvý pokus spoza trojkového oblúka a publikum šalelo. Toto vedenie si udržali aj po piatich minútach (10:7), ale Švédky vyrovnali na 12:12. Domáce síce pridali štyri body źa sebou, no nič to nezmenilo na tom, že po prvej desaťminútovke svietil na ukazovateli skóre vyrovnaný stav 16:16. Scénar ako zlého sna sa odohral v nasledujúcich troch minútach, keď slovenské basketbalistky inkasovali šnúru desiatich bodov, najmä vďaka dobre hrajúcim súperkám Abdiovej a Hakimovej. Švédky povzbudené vývojom zápasu pokračovali v útočnej aktivite a dve minúty pred koncom prvého dejstva zvýšili náskok na štrnásť bodov (21:35). Slovenské basketbalistky ešte korigovali manko na rozdiel jedenástich bodov (26:37) z rúk Kiššovej a Páleníkovej. Druhý polčas začali lepšie reprezentantky Slovenska, ktoré dvoma trojkami Oroszovej a Pálenikovej znížili na rozdiel piatich bodov (32:37) a v 28. minúte to už bolo dokonca 41:43. Po tridsiatich minútach však strata opäť mierne narástla (44:50). V poslednej časti si domáce dobre organizovali obranu, doskakovali lopty a so súperom hrali viac ako vyrovnanú partiu. V 40. minúte sa im podarilo vyrovnať po trestných hodoch Kiššovej na 57:57, no na opačnej strane sa 37 sekúnd pred koncom z rovnakej pozície nemýlila Hakimová. Z nasledného útoku domácich nezapršalo a Švédky si už víťazstvo ustrážili.   Hlasy po zápase:   Martin Pospíšil, tréner SR: "Obrovské sklamanie. Ťažko sa mi rozpráva. So Švédkami sme sa veľmi nadreli. Ušiel nám prvý polčas, v druhom sme sťahovali bod po bodíku. Všetci sme veľmi chceli, bohužiaľ nevyšlo to. Hráme o deviate až dvanáste miesto, teda chceme byť 9."   Martina Kiššová, reprezentantka SR: "V úvode druhej štvrtiny sme boli nekoncentrované, nedarilo sa nám v obrane. Strácali sme veľa lôpt a ak ich stratíme viac ako súper, tak sa to potom naozaj nedá hrať. Myslím si, že to nebolo o šťastí, bolo to na nás a mali sme na to. Škoda chýb, ktoré sme spravili, pretože inak by sme vyhrali."      výsledok druhého osemfinálového zápasu E-skupiny:   Slovinsko - Srbsko 57:42 (28:13)