Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. aug. 2022Vavrinec
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
SSC môže začať s veľkoplošnými opravami ciest
SSC môže začať s veľkoplošnými opravami ciest
28.09.2020 12:01 Ekonomika
Správa ciest dostala zelenú, už čoskoro začnú s opravami vozoviek po celom Slovensku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.09.2020 12:01 Ekonomika

Správa ciest dostala zelenú, už čoskoro začnú s opravami vozoviek po celom SlovenskuBRATISLAVA – Rada Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) zamietla odvolanie v prípade súťaže na veľkoplošné opravy ciest prvej triedy. Cestári tak môžu začať s prácami.


Informovala o tom hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková. Rada ÚVO tak potvrdila prvostupňové rozhodnutie úradu. "Uvedené znamená, že rada ÚVO, rovnako ako úrad, v postupe verejného obstarávateľa neidentifikovala navrhovateľom namietané porušenia zákona o verejnom obstarávaní," priblížila Zvončeková.

 

Začiatok prác zbrzdil jeden z uchdzačov

Hovorkyňa vysvetlila, že úlohou Rady ÚVO v tomto odvolacom konaní bolo posúdiť zákonnosť postupu verejného obstarávateľa, teda SSC, pri vyhodnocovaní ponúk uchádzačov.

 

 

A to z hľadiska údajne mimoriadne nízkej ponuky, konkrétne v súvislosti s uchádzačmi, ktorí sa umiestnili na prvom a druhom mieste a na základe splnenia požiadaviek na predmet zákazky a splnenia jednej z podmienok účasti technickej alebo odbornej spôsobilosti.

 

Vyhodnotenie ponúk Slovenskou správou ciest bolo totiž namietané uchádzačom, ktorý sa vo vyhodnotení umiestnil na piatom mieste v poradí. Ešte v priebehu júla SSC informovala, že námietku uchádzača úrad zamietol ako neodôvodnenú.

 

 

Celoplošné opravy ciest za 50 miliónov eur

Cestári deklarovali, že ak sa verejné obstarávanie ukončí počas leta, do konca roka stihne zrekonštruovať vozovky na celom území Slovenska vo výške približne 50 miliónov eur.

 

Najviac ciest sa má opraviť v Banskobystrickom kraji, kam bude smerovať až 24 % z celkovej sumy. SSC v októbri 2019 vyhlásila novú súťaž na veľkoplošné opravy ciest prvej triedy, ktorá je rozdelená na časti. Cenu odhadla na 166,56 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). 

 

Mohlo by vás zaujímať: Pripravte sa na dopravné obmedzenia! Diaľničiari začnú s jesennou údržbou diaľničných tunelov

 

Pôvodnú súťaž však muselo SSC zrušiť, pretože nerozdelila zákazky na častiZákazka zahŕňa opravy vozoviek na cestách prvej triedy výmenou degradovaných vrstiev krytu vozovky.

 

Cieľom je zlepšenie prevádzkovej spôsobilosti krytu vozovky a predĺženie životnosti zabránením vplyvu porúch na nižšie položené vrstvy vozovky.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Katarína Žáková

Foto:  TASR/František IvánNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok