Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. aug. 2022Darina
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zľava: Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý
Zľava: Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý
27.05.2021 07:04 Domov
Sporný stavebný zákon Štefana Holého: Únia miest k nemu podala 52 pripomienok!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.05.2021 07:04 Domov

Sporný stavebný zákon Štefana Holého: Únia miest k nemu podala 52 pripomienok!BRATISLAVA – Únia miest Slovenska (ÚMS) zaslala 52 pripomienok k návrhu stavebného zákona, z toho 41 zásadných.


V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ÚMS Daniela Piršelová. Ďalších 39 pripomienok, z toho 30 zásadných, adresovala v rámci medzirezortného pripomienkového konania k návrhu zákona o územnom plánovaní. Podľa ÚMS môžu oba návrhy zásadne poškodiť výkon samosprávy a kvalitu života obyvateľov na Slovensku.


Členské mestá ÚMS sa zároveň pridali k hromadnej pripomienke mimovládnej organizácie Via Iuris proti obmedzeniu práv občanov v novom stavebnom zákone.

 

Vzhľadom na celkový počet pripomienok a ich závažnosť ÚMS predpokladá, že návrhy budú stiahnuté z pripomienkového konania. ÚMS zároveň navrhuje vláde SR, aby sa obnovili rokovania o návrhu stavebného zákona pripravenom na Ministerstve dopravy a výstavby SR, ktorý už prešiel riadnym prípravným procesom.

„Jeho dopracovanie v spolupráci s kompetentnými odborníkmi je, podľa nášho názoru, najlepším riešením ako zásadne zlepšiť a zmeniť súčasný stav. Členské mestá ÚMS sa na dnešnom rokovaní zhodli aj na tom, že sú pripravené rokovať o prechode kompetencií doterajších stavebných úradov na novozriadené pracoviská Úradu pre územné plánovanie a výstavbu SR,“ uviedla ÚMS v tlačovej správe.

Požaduje však dodržanie podmienky, aby obciam zostala zachovaná kompetencia vydávať záväzné stanoviská o súlade stavebného zámeru so zásadami priestorového usporiadania a funkčného využívania územia. ÚMS dodala, že je naďalej otvorená konštruktívnej a partnerskej spolupráci.

 

Prečítajte si tiež: Štefan Hollý sa obul do samospráv! Niektorých predstaviteľov nazval novodobými zemepánmireklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok