Testovaných na slovensku
15155
Infikovaných na slovensku
485
Infikovaných svetovo
1203256
Úmrtí svetovo
64787
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. apr. 2020Miroslava
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
04.11.2019 17:24 Zaujímavosti
Spoločnosť Google uzavrela jeden z najväčších obchodov histórie jej fungovania
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.11.2019 17:24 Zaujímavosti

Spoločnosť Google uzavrela jeden z najväčších obchodov histórie jej fungovaniaNEW YORK – Spoločnosť Google odkúpila Fitbit, svetového lídra vo výrobe nositeľnej elektroniky.


Majiteľ spoločnosti Fitbit si na budúci rok pripíše na svoje konto 2.1 miliardy dolárov. Dopyt po nositeľnej elektronike sa čoraz viac zvyšuje a to si Google dobre uvedomuje. Práve preto sa hlavy spoločnosti rozhodli uzavrieť jednu z najväčších investícií v histórii jej fungovania.

 

 

Obchod prekvapil technologických analytikov. Už niekoľko rokov dozadu sa špekulovalo, že Google plánuje uviesť na trh vlastné smart-hodinky a stať sa tak priamym konkurentom značky Apple, k čomu však nedošlo. Napriek tomu Google predstaví smart-hodinky, no s technológiou práve od Fitbit-u.

 

„Prostredníctvom zdrojov a globálnej platformy spoločnosti Google bude spoločnosť Fitbit schopná urýchliť inovácie v kategórii nositeľnej elektroniky, rýchlejšie škálovať a sprístupňovať zdravie všetkým,“ uviedol spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Fitbit James Park.

 

 

Ochrana osobných údajov

 

Nastávajúca spolupráca dvoch spoločností sa nevyhla ani kritike. Americká poradenská spoločnosť Gartner uviedla, že nie je isté, do akej miery zákazníci dôverujú spoločnostiam ako Google a Fitbit.

 

Kauzy o úniku veľkého počtu dát a ich následný predaj tretím stranám už konzumentom nie je cudzí. Zákazníkov zaujíma, čo sa s ich informáciami stane. „Prevažná väčšina používateľov vidí výhody plynúce z uverejňovania dát, používania týchto zariadení a to, ako to zlepšuje ich život, ale bude aj skupina skeptických spotrebiteľov, ktorí tomu (zariadeniu) jednoducho nebudú veriť,“ uviedla spoločnosť Gartner.

 

 

Na tlačovej konferencii Fitbit zdôrazňoval, že súkromie a bezpečnosť dát užívateľov je pre spoločnosť kľúčová. Transparentnosť dát, ktoré zbierajú, je samozrejmosťou. Spoločnosť tiež prehlásila, že nikdy ich nebude predávať tretím stranám. Informácie ako zdravotný stav užívateľa a pod. nebudú použité ani pre účely personalizácie reklám Google Ads.

 

Technológia

 

Hardvér spoločnosti Fitbit boli vždy prvotriedny, čo dáva spoločnosti Google silný základ pre tvorbu nových nositeľných zariadení s integrovaným systémom Android. Google sa už dlhšiu dobu sústreďuje na meranie kondície a práve preto plánuje spojiť nové zariadenia aj s existujúcimi aplikáciami Google Fit.

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: Netky GN

Foto:  Unsplash, Fitbit, Google FitNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok