Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. jan. 2021Nataša
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezidentka SR Zuzana Čaputová nechce, aby sa ľudia delili na dve kategórie.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová nechce, aby sa ľudia delili na dve kategórie.
02.11.2020 10:41 Domov
Spoločná zodpovednosť bol úspešný vládny projekt. Zuzana Čaputová však dala aj túto dôležitú výzvu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.11.2020 10:41 Domov

Spoločná zodpovednosť bol úspešný vládny projekt. Zuzana Čaputová však dala aj túto dôležitú výzvuAj na tieto aspekty úspešne ukončenej akcie Spoločná zodpovednosť, by sme sa mali čo najskôr pozrieť, zamyslieť sa najmä nad pozitívami, ale zabrániť aj pokračovanie negatívnych trendov.


Veľká akcia, na ktorú sa podujala vláda, môže nepochybne znamenať aj zviditeľnenie Slovenska v zahraničí. A keďže sa počas testovania nič závažného neudialo a akcia sa dá hodnotiť ako úspešná a zvládnutá, môže to znamenať aj rast preferencií premiéra Igora Matoviča a jeho vládneho hnutia OĽANO.

 

 

Prezentujeme sa

Hoci sa najmä opozícia snažila zdôrazňovať, že ide v prvom rade o PR-aktivitu vlády, tak zatiaľ to až taký obrovský ohlas zahraničný medzinárodný ohlas nevyvolalo. Pravdou však je, že každá aktivita, ktorú robí akákoľvek vláda, je čiastočne aj PR-predstavením. Hoci titulné strany zahraničných médií neboli všetky plné bombastických titulkov ospevujúcich malú stredoeurópsku krajinu, podujatie Spoločná zodpovednosť určite urobí Slovensko v očiach zahraničných turistov zaujímavejšou.

 

Dobrý nápad

Totiž aj na samotnú prezentáciu Slovenska v zahraničí sa vynakladajú nemalé finančné prostriedky. Či už ide o kampaň s názvom Good idee, ktorá turistom naznačuje, že dobrým nápadom je voľné chvíle stráviť v krajine medzi Tatrami a Dunajom, alebo rôzne dotovanie spolkov a združení, ktoré v zahraničí propagujú Slovensko. Teraz nás mnohí budú spájať aj s odvážnym krokom premiéra, ktorý si tým urobil aj nepriateľov.

 

Vážme si jeden druhého

Ďalšou oblasťou je samotné nepriateľstvo medzi ľuďmi. Spoločnosť je veľmi rozdelená na tých, ktorí sa testovania zúčastnili, a na tých, ktorí nešli. Generalizuje sa, jedni sú označení za slniečkarkych prisluhovačov divadla, druhí zase za konšpirátorov a nebezpečných šíriteľov choroby. No je dôležité nerozdeľovať sa, ale vážiť si jeden druhého bez ohľadu na to, či na teste bol, alebo nie.

 

 

Výhrada vo svedomí

Niekto to bral ako obetu a  šiel sa postaviť do radu, iní považovali za zodpovednejšie zostať izolovaní doma a predísť možnej nákaze počas čakania. Niekto zase mal výhradu vo svedomí, alebo len považoval za nelogické v čase zákazu zhromažďovania sa zhromažďovať. Na ukončenie rozdeľovania občanov na dve kategórie nakoniec vyzvala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

 

Príklad

Každopádne pozitívna reklama Slovensku prospeje nielen cestovnému ruchu, ale môže výrazne prispieť aj do celosvetového boja s novým koronavírusom. Takto sa inšpirujú od nás aj ďalšie krajiny. Podľa medializovaných informácií jedna z prvých krajín, ktoré urobia tiež celoplošné testovanie po slovenskom príklade, bude Veľká Británia.

 

 

Slovensko síce nebolo úplne prvé, ale zo všetkých krajín, kde sa už veľké testovanie uskutočnilo, sme práve my tým najväčším štátom. Udalosť z víkendu môže byť veľmi pozitívna, len sa zakopať pomyselná vojnová sekera medzi ľuďmi, pretože najviac potrebujeme teraz vážiť si jeden druhého a byť jednotní. Aby sa nám podarilo poraziť koronavírus, na mieste je ďalšia zodpovednosť - potrebujeme používať rúška i dezinfekčné gély. Tie si môžete kúpiť aj na stránke shop.netky.sk.

 

Pozrite si aj dojemné zábery na celoplošné testovanie.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  SITA/Alexandra Čunderlíková / YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok