Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. dec. 2022Oldrich
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vláda rozhodla o odklade
Vláda rozhodla o odklade
27.01.2021 09:12 Domov
Splatnosť sociálnych odvodov za január je posunutá do 30. júna tohto roka
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.01.2021 09:12 Domov

Splatnosť sociálnych odvodov za január je posunutá do 30. júna tohto rokaZamestnávatelia a povinne poistené samostatne zárobkovo činné osoby, ktorým obrat alebo príjem klesol o 40 percent, budú mať odklad odvodov.


Niektorým zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám sa posunie splatnosť sociálnych odvodov za január z februára na koniec júna tohto roka. Rozhodla o tom vláda. Týka sa to zamestnávateľov a povinne poistených samostatne zárobkovo činných, ktorých obrat alebo príjem z podnikania klesol najmenej o 40 percent. Posun splatnosti sa vzťahuje aj na príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré povinne platí zamestnávateľ za zamestnanca vykonávajúceho rizikovú prácu. Ministerstvo práce a sociálnych vecí odhaduje, že pre tento krok vyberie Sociálna poisťovňa za január na poistnom o 21,6 milióna eur menej.

 

 

Vláda už v decembri minulého roka rozhodla o tom, že pre tieto skupiny posunie splatnosť sociálnych odvodov za marec, máj, jún a júl vlaňajška z 31. decembra na 30. jún tohto roka. Poistné, ktoré platí zamestnanec, a odvádza ho jeho zamestnávateľ, je zamestnávateľ naďalej povinný odvádzať v pôvodných termínoch splatnosti.Vláda môže podľa zákona o sociálnom poistení stanoviť obdobie, za ktoré sa má platiť poistné na sociálne poistenie v inom ako v štandardnom termíne splatnosti, a tiež posunúť termín splatnosti tohto poistného. Umožňuje to novela zákona o sociálnom poistení, ktorú začiatkom apríla minulého roka schválil parlament v skrátenom legislatívnom konaní.
 reklama


reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky/ UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok