Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vláda rozhodla o odklade
Vláda rozhodla o odklade
27.01.2021 09:12 Domov
Splatnosť sociálnych odvodov za január je posunutá do 30. júna tohto roka
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.01.2021 09:12 Domov

Splatnosť sociálnych odvodov za január je posunutá do 30. júna tohto rokaZamestnávatelia a povinne poistené samostatne zárobkovo činné osoby, ktorým obrat alebo príjem klesol o 40 percent, budú mať odklad odvodov.


Niektorým zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám sa posunie splatnosť sociálnych odvodov za január z februára na koniec júna tohto roka. Rozhodla o tom vláda. Týka sa to zamestnávateľov a povinne poistených samostatne zárobkovo činných, ktorých obrat alebo príjem z podnikania klesol najmenej o 40 percent. Posun splatnosti sa vzťahuje aj na príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré povinne platí zamestnávateľ za zamestnanca vykonávajúceho rizikovú prácu. Ministerstvo práce a sociálnych vecí odhaduje, že pre tento krok vyberie Sociálna poisťovňa za január na poistnom o 21,6 milióna eur menej.

 

 

Vláda už v decembri minulého roka rozhodla o tom, že pre tieto skupiny posunie splatnosť sociálnych odvodov za marec, máj, jún a júl vlaňajška z 31. decembra na 30. jún tohto roka. Poistné, ktoré platí zamestnanec, a odvádza ho jeho zamestnávateľ, je zamestnávateľ naďalej povinný odvádzať v pôvodných termínoch splatnosti.Vláda môže podľa zákona o sociálnom poistení stanoviť obdobie, za ktoré sa má platiť poistné na sociálne poistenie v inom ako v štandardnom termíne splatnosti, a tiež posunúť termín splatnosti tohto poistného. Umožňuje to novela zákona o sociálnom poistení, ktorú začiatkom apríla minulého roka schválil parlament v skrátenom legislatívnom konaní.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky/ UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok