Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. sep. 2020Václav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Daniel Hevier je slovenský básnik, prozaik, dramatik, scenárista, textár, výtvarník a autor literatúry pre deti a mládež.
Daniel Hevier je slovenský básnik, prozaik, dramatik, scenárista, textár, výtvarník a autor literatúry pre deti a mládež.
19.03.2020 07:04 Osobnosti
Spisovateľ Daniel Hevier počas epidémie učí deti bez školy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.03.2020 07:04 Osobnosti

Spisovateľ Daniel Hevier počas epidémie učí deti bez školyDaniel Hevier je predovšetkým známy ako spisovateľ. Z jeho lásky k písmenám a literatúre však vyplývajú aj iné aktivity, vďaka ktorým si získava obdiv a sympatie. Na sociálnej sieti nielen komunikuje, ale sledovateľov aj povzbudzuje, vyjadruje sa k aktuálnym témam a všetko to robí s pokorou, múdrosťou a pochopením pre rôznorodosť v spoločnosti.


Nehanbí sa
Navyše sa vonkoncom nehanbí za vieru v Boha, v jeho príspevkoch sa neraz nachádza zmienka o najvyššom a o tom, ako jeho pečať možno vidieť všade, kamkoľvek oko dovidí.

 

 

Otvorený list rodičom
Ľahostajným ho nenecháva ani situácia, za ktorej zhoršenie je zodpovedný koronavírus. Napísal otvorený list rodičom, pričom do viet vylial súcit a podelil sa o spôsob, ako sa na terajšok pozerajú jeho oči.


„Drahí rodičia detí, ktoré ostali doma zo školy,
dovoľujem si vás osloviť v týchto dňoch, ktoré sú pre nás všetkých také nečakané a zložité. Vaše deti ostali doma zo škôl, a vy hľadáte spôsob, ako zosúladiť ich vzdelávanie s bežnou prevádzkou rodiny, starosťami o existenciu i vašimi dospeláckymi problémami. Chcem vás uistiť, že vám veľmi rozumiem, že vás chápem, že som presvedčený o vašej múdrosti a láske k deťom a že som pripravený pomôcť vám v tejto chvíli. Oslovujem vás nielen ako spisovateľ (možno aj vašich) detí, ako autor kníh, s ktorými ste sa (možno) stretli aj vy. Sám som otec a dve z našich detí sú teraz v zahraničí. Ako radi by sme ich v týchto dňoch mali nablízku," prihovára sa Daniel Hevier, pričom tvrdí, že hoci vekom je dospelý, v srdci stále prechováva chlapča. Spomína na to, aké otrasy napomohli formovať minulú generáciu a je si istý, že súčasná epidémia zo spomienok nevymizne. Nádeja sa však, že to bude skúsenosť, ktorá mládež poznačí v dobrom, a že vďaka nej porastie v schopnosti vzájomne si pomáhať a rozvinie jej odvahu.

 

Učí aj bez školy
Aby ukázal, že nielen píše, ale aj koná, spustil cyklus lekcií, ktoré by mali prispieť k tomu, že v karanténe sediaci školák nezlenivie a bude môcť sústrediť pozornosť na získavanie vedomostí. Videá zverejňuje na youtube postupne a jeho hravá forma vyučovania zaiste nadchne aj toho, ktorý už nie je povinný navštevovať vzdelávaciu inštitúciu.


 

Trochu smutná gramatika
Je jasné, že tým mladším sa treba prispôsobiť v jazyku a tiež by sa nemalo zabúdať na obsah, nech je taký, aby, takpovediac, ťal do živého. Preto sa Daniel Hevier púšťa do vysvetľovania a berie si za predmet slovo rúško. Je to trochu smutná gramatika, ale aj tak je potrebná.


Milý čitateľ,
vedz teda, že rúško je stredného rodu, a ak si si nie istý, ako ho správne vyskloňovať v množnom čísle, spomeň si, napríklad, na iné výrazy (bruško, uško...).


 

Domáce úlohy
Áno, je to síce nie veľmi obľúbené, ale na domáce úlohy si pamätá aj Daniel Hevier. A aj on nejakú vo videu dá, ale bude taká zaujímavá, že si ju sledovateľ urobí viac ako rád.


Veď hovorí sa niekde o autorovi fixky a vie niekto, z koho iniciatívy sa objavili prvé nožnice?reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Youtube, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok