Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. feb. 2023Tatiana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Embraco Slovakia, Spišská Nová Ves
Embraco Slovakia, Spišská Nová Ves
24.01.2019 13:54 Ekonomika
Spišiakom sa dostalo uznanie z krajiny vychádzajúceho Slnka
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.01.2019 13:54 Ekonomika

Spišiakom sa dostalo uznanie z krajiny vychádzajúceho SlnkaSPIŠSKÁ NOVÁ VES - Japonský profesor ocenil pokrok Spišiakov. Päť rokov po zavedení programu Výroba na svetovej úrovni (World Class Manufacturing - WCM) sa totiž spišskonovoveský výrobca chladiarenských kompresorov dostal na úroveň tzv. bronzového závodu. To značí, že dosiahol skóre 50 na 100-bodovej stupnici.


Hlavným cieľom WCM je dosiahnuť neustále zlepšovanie sa vo výrobnom procese. Deje sa tak elimináciou plytvania a vylepšovaním kvality, pracovných podmienok, bezpečnosti a šetrného prístupu k životnému prostrediu. Systém je zároveň nastavený tak, aby sa v jeho rámci mohli všetci zamestnanci neustále vzdelávať.

 

 

"Vysvedčenie nám na tohto týždňovom audite osobne pridelil emeritný profesor Hajime Yamashina z univerzity v japonskom Kjóte, autor metodiky," informoval riaditeľ Embraco Slovakia Marcelo Borba.

 

 

Borba dodal, že noví zamestnanci zaradení do programu Trainee pre absolventov vysokých škôl dostávajú pracovné úlohy priamo súvisiace so systémom WCM. Pri zvyšovaní produktivity pomáha tiež automatizovaný zber dát, vďaka ktorému sa dajú lepšie identifikovať a následne riešiť odstávky na jednotlivých strojoch a zariadeniach. Medzi spoločnosti, ktoré tiež uplatňujú systém WCM, patria Fiat, Magneti Marelli či Unilever.

 

 

"Máme pred sebou roky, keď nás WCM bude naďalej viesť a usmerňovať. Je to dôležitý nástroj, vďaka ktorému si môžeme udržiavať svoju pozíciu na svetovom trhu," konštatuje Borba na záver.

 

 

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: L.Č. netky.sk/TASR

Foto:  TASR, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok