Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. jún. 2023Karolína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
06.04.2018 19:09 Ekonomika
SPF sa bude zaoberať založením registra žiadostí o nájomných pozemkov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.04.2018 19:09 Ekonomika

SPF sa bude zaoberať založením registra žiadostí o nájomných pozemkovBRATISLAVA - Slovenský pozemkový fond (SPF) sa bude zaoberať požiadavkou zriadenia centrálneho registra žiadostí o nájom pozemkov. TASR o tom informoval hovorca SPF Martin Kormoš.


Tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová vyzvala, aby Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR založilo centrálny register žiadostí o nájomných pozemkoch v správe SPF s uvedením vlastníckeho vzťahu. "Fond sa bude požiadavkou zriadenia centrálneho registra žiadostí o nájom pozemkov zaoberať a v spolupráci s rezortom pôdohospodárstva vyhodnotí jej opodstatnenosť," uviedol hovorca SPF.

 

Kormoš pripomenul, že SPF od novembra 2017 spustil projekt centrálnej podateľne, v rámci ktorej sú všetky žiadosti evidované na generálnom riaditeľstve SPF, bez ohľadu na to, či sú adresované na centrálu do Bratislavy, alebo na príslušný regionálny odbor.

 

SPF zverejňuje taxatívny výpočet informácií týkajúcich sa svojej činnosti, ide najmä o uzatvárané zmluvy, údaje o pozemkoch, ktoré sú vhodné ako náhradné podľa reštitučných predpisov. SPF na svojom webe taktiež zverejňuje zoznam tzv. mladých farmárov, ktorí prejavili záujem o prenájom pozemkov SPF, a to podľa dátumu doručenia prejavenia záujmu do sídla pozemkového fondu.

 

Nad rámec zákonnej povinnosti SPF podľa slov Kormoša od roku 2012 na svojej internetovej stránke zverejňuje všetky návrhy právnych aktov 14 dní pred ich prerokovaním v Rade fondu s možnosťou námietkovania. "Námietku ku konkrétnemu návrhu nájomnej zmluvy teda môže podať ktokoľvek počas celej doby zverejnenia," doplnil Kormoš.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok