Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. sep. 2021Olympia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Špecializovaný trestný súd vytýčil hlavné pojednávanie s obžalovanými označovanými ako zločinecká skupina „piťovci II .
Špecializovaný trestný súd vytýčil hlavné pojednávanie s obžalovanými označovanými ako zločinecká skupina „piťovci II .
11.07.2021 09:47 Domov
Špecializovaný trestný súd by sa mal opäť zaoberať skupinou piťovci II
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.07.2021 09:47 Domov

Špecializovaný trestný súd by sa mal opäť zaoberať skupinou piťovci IIBRATISLAVA - Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 16. septembra hlavné pojednávanie s obžalovanými označovanými ako zločinecká skupina „piťovci II".


Súd pritom už v tejto veci v decembri 2015 vyhlásil rozsudok, ktorým odsúdil trinásť členov piešťanskej skupiny a troch spod obžaloby oslobodil.

 

Súvisiaci článok: Šéfovi piťovcov sprísnili trest, dostal 23 rokov

Najvyšší trest 15 rokov väzenia a prepadnutie majetku uložil v roku 2015 senát Ľubošovi F., označovanému ako šéf nitrianskeho podsvetia. Podľa rozsudku skupinu pomáhal založiť, stál v rámci nej na najvyšších pozíciách a bol zároveň podielnikom ziskov z trestnej činnosti. Tresty vo výške osem rokov a rovnako prepadnutie majetku vymeral súd Matúšovi Š. a Pavlovi V. Expolicajtovi Milanovi K. uložil súd trest štyri roky a šesť mesiacov.

 

 

Vinným ho uznal z trestných činov prijímania úplatku a zneužitia právomoci verejného činiteľa. Spod obžaloby v tejto veci súd oslobodil Miroslava Abraháma. Ten bol právoplatne odsúdený na 21 rokov väzenia za drogovú trestnú činnosť, ktorú páchal ako člen pôvodnej skupiny piťovcov pod vedením Juraja Ondrejčáka, prezývaného Piťo.

Voči verdiktu sa odvolal prokurátor i niektorí obžalovaní. Odvolací senát Najvyššieho súdu SR v roku 2016 vo veci rozhodol tak, že niektoré tresty potvrdil. V prípade Ľuboša F. a expolicajta Milana K. však označil odvolanie za odôvodnené a vec vrátil prvostupňovému senátu na doplnenie dokazovania. Následne ŠTS vo februári 2018 dvojicu oslobodil, načo prokurátor opätovne podal odvolanie.

 

Prečítajte si: Bývalého piťovca odsúdili na päť rokov nepodmienečne

Pôvodne 16 obžalovaných v tomto prípade súdili pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, vydieranie a iné trestné činy. Podľa obžaloby osemnásť skutkov spáchali obžalovaní v období od mája 2006 do augusta 2012 prevažne na západnom Slovensku. Medzi obžalovanými nebol pôvodný šéf piešťanskej skupiny Róbert Bíly. Ten po dohode s prokurátorom prijal trest osem rokov odňatia slobody nepodmienečne a svedčil proti kumpánom.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky KP/ SITA

Foto:  Unsplash/ PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok