Sparta postúpila do semifinále, Zlín vyrovnal na 2:2

NETKY.SK • 17 Marec 2015, 09:34 • 2 min

PRAHA - Hokejisti Sparty Praha sa stali prvými semifinalistami play off českej extraligy. Tím z hlavného mesta vyhral v pondelok v Hradci Králové nad domácim Mountfieldom 4:3 a v celej sérii triumfoval 4:0 na zápasy.

K víťazstvu a postupu pomohli Sparte aj slovenskí hokejisti, jeden gól strelil obranca Juraj Mikúš a asistenciu zaznamenal útočník Martin Réway. Víťazný zásah zaznamenal v 56. minúte z trestného strieľania Petr Kumstát. Už v 7. minúte dostal trest do konca zápasu v drese domácich jeho krajan Roman Kukumberg.

V ďalšom štvrťfinále vyhral Zlín nad Brnom 5:3 a vyrovnal stav série na 2:2. Za Brno chytal do 36. minúty slovenský brankár Marek Čiliak, potom ho vystriedal Martin Falter. Jednu asistenciu si za hostí pripísal obranca Tomáš Malec.

sumáre, 4. zápasy štvrťfinále play off

Mountfield Hradec Králové – HC Sparta Praha 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 10. Tvrdík, 22. Šimánek, 36. Valcourt – 9. Buchtele (RÉWAY), 10. MIKÚŠ, 26. Forman, 56. Kumstát.

/na zápasy 0:4/

PSG Zlín – HC Kometa Brno 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)

Góly: 14. Ondráček, 26. Svoboda, 33. Kubiš, 36. Vlach, 43. Ondráček – 37. Mrázek, 40. Němec, 55. Káňa (MALEC)