Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Maroš
Šefčovič

Ivan
Zuzula

Jozef
Menyhárt

Martin
Daňo
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. feb. 2019Jaromír
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
11.07.2018 20:20 Utečenci
Španielsky najvyšší súd nariadil štátu plniť záväzky z prerozdeľovania migrantov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.07.2018 20:20 Utečenci

Španielsky najvyšší súd nariadil štátu plniť záväzky z prerozdeľovania migrantovMADRID - Španielsky najvyšší súd vyhovel v stredu podnetom mimovládnej organizácie Associació de Suport a Stop Mare Mortum a odsúdil španielsky štát za nesplnenie záväzkov voči žiadateľom o azyl vyplývajúcich z mechanizmu prerozdeľovania migrantov podľa stanovených kvót.


V zmysle rozhodnutia Európskej komisie z roku 2015 malo Španielsko prijať v priebehu dvoch rokov celkove 19.449 žiadateľov o azyl z Grécka a Talianska. Podľa oficiálnych údajov španielskych prisťahovaleckých orgánov však do 4. marca 2018 realizovali v krajine 2500 azylových konaní, teda 12,85 percenta stanoveného počtu. Do 22. marca došlo k celkovému presunu 1359 osôb, čo predstavuje sedem percent pôvodných záväzkov.

 

Španielsky štát sa v procese bránil poukazovaním na ťažkosti administratívneho charakteru zdôrazniac, že zo svojej strany urobil kroky nevyhnutné pre prevzatie žiadateľov o azyl. Najvyšší súd krajiny sa však domnieva, že ani vážne administratívne ťažkosti nie sú dôvodom na zbavenie štátu záväzkov, preto nariadil ich naplnenie.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok