Španiel Lobato víťazom 2. etapy Tour Down Under, Kolář odstúpil

NETKY.SK • 21 Január 2015, 08:20 • 2 min

STIRLING - Španielsky cyklista Juan Jose Lobato vyhral 2. etapu pretekov Tour Down Under (Unley - Stirling, 185,3 km).

Za jazdcom tímu Movistar skončili na ďalších priečkach v rovnakom čase Juhoafričan Daryl Impey (Orica Greenedge) a Lobatov krajan a tímový kolega Gorka Izagirre. Martin Velits obsadil 65. priečku, druhý slovenský zástupca v pelotóne Michael Kolář etapu nedokončil.

V uplynulých dňoch ho trápila choroba, preto sa podľa informácie stránky cycling-info.sk rozhodol radšej odstúpiť z pretekov, aby bol dobre pripravený na ďalšie ciele. Podľa vlastných vyjadrení by sa mal stať v Dubaji špurtérskou jednotkou tímu Tinkoff-Saxo. Celkovým lídrom Tour Down Under zostáva domáci pretekár Jack Bobridge, Velits je priebežne na 63. priečke so stratou 1:05 min.

Výsledky 2. etapy Tour Down Under (Unley - Stirling, 185,3 km): 1. Juan Jose Lobato (Šp./Movistar) 3:42:24 h, 2. Daryl Impey (JAR/Orica Greenedge), 3. Gorka Izagirre (Šp./Movistar), 4. Tom Dumoulin (Hol./Team Giant-Alpecin), 5. Cadel Evans (Austr./BMC Racing Team) všetci rovnaký čas ako víťaz ..., 65. Martin VELITS (SR/Etixx - Quick-Step) +52 s, Michael KOLÁŘ (SR/Team Tinkoff - Saxo) - nedokončil 2. etapu

celkové poradie po 2. etape: 1. Jack Bobridge (Austr./Unisa - Australia) 6:41:55 h, 2. Lobato +3 s, 3. Lieuwe Westra (Hol./Astana Pro Team) +4 ..., 63. M. VELITS +1:05 min.