Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
29.08.2019 17:30 Domov
Sociálna práca ako študijný odbor
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.08.2019 17:30 Domov

Sociálna práca ako študijný odborOdbor „Sociálna práca“ pozná každý, avšak v čom presne spočíva? Pre niektoré pracovné pozície je práve titul z tohto oboru nevyhnutný. Toto si uvedomuje aj Vysoká škola Danubius, ktorá poskytuje pre svojich študentov hneď niekoľko benefitov.


Vysoká škola Danubius dáva možnosť uchádzačom, ktorý sa prihlásili na odbor „Sociálna práca“  študovať dennou i externou formou štúdia. Berie sa ohľad aj na zamestnaných študentov, preto môže byť metóda štúdia kombinovaná, to znamená prezenčná a distančná, alebo distančná. Po online registrovaní  bez nutnosti návštevy priestorov školy si študenti môžu vybrať v rámci študijného programu aj jednu z nasledovných špecializácii:

 

- sociálne podnikanie

- predprimárna pedagogika

- špeciálna a liečebná pedagogika
- manažment
- andragogika
- sociálna práca so seniormi
- právo sociálneho zabezpečenia
- sociálno-právna ochrana detí

 

 

Výber špecializácie však nie je povinný. Škola okrem iného poskytne študentom i všetky potrebné učebné materiály. Obsah prednášok je pravidelne aktualizovaný a používajú sa učebnice, ktoré neboli vydané skôr ako pred rokom 2008. Štruktúra prednášok je jasná, študentom stanovená podľa najnovších didaktických požiadaviek, ktoré sú založené na interaktívnom prístupe „študent -pedagóg“. Prednášky sú orientované na prax a praktické zručnosti a schopnosti,  nie len vo oblasti sociálnej práce, ale aj  iných vedných disciplín ako napr.  právo, verejná politika, psychológia, PR, marketing, tvorba projektov, riadenie ľudských zdrojov, mediácia, manažment, komunikačné zručnosti a pod.

Okrem individuálneho prístupu je veľkou výhodou aj flexibilita skúškových termínov, ktoré môžu byť skupinové, ale aj individuálne.

 

 

Kvalita vzdelávania je garantovaná kvalifikovanými pedagógmi z praxe. Práve vďaka tomu a systému „Mastery learning“  (študent si volí vlastné tempo štúdia podľa študijných podkladov, ktoré sa mu doručia e-mailom, ešte pred začiatkom semestra sú to: základné moduly predmetu, elektronická učebnica alebo prednášky predmetu, literatúra, otázky na skúšku) vytvára škola dokonalé prostredie aj pre ľudí, ktorí si plnia svoje pracovné povinnosti v zahraničí,  či ženy na materskej. Štúdium poskytujeme aj zahraničným študentom, ktorí sa môžu absolvovať  výučbový model  slovenského jazyka.

 

 

Vysoká škola Danubius aktívne využíva aj modernú technológiu ako je e-learning. Dôraz sa kladie na učenie, nie na vyučovanie, preto zabezpečuje podporné služby k štúdiu ako sú vlastné praxové strediská, knižnica, reprografia, laminovanie, väzba, internet. Skúšky sú vedené formou kreatívnych rozhovorov učiteľa so študentom aj prostredníctvom IKT (napr. skype), štátne skúšky sú prezentáciou vedomostí študenta.

 

Škola sa drží zásad: čo sa neosvedčilo v praxi, nevyučujme. Našim najvyšším princípom je spokojnosť študenta

 

Prihlásiť sa na odbor „Sociálna práca“ je možné až do septembra. Všetci študenti sú vnímaní ako klienti školy, preto sa jej vedenie snaží čo najviac vyjsť v ústrety požiadavkám jednotlivcov. Viac informácii nájdete na stránke školy.

 


 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky GN

Foto:  DanubiusNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok