Snaha dvojgólového Somíka nestačila, v Kladne úradovali Jágr a spol.

NETKY.SK • 27 September 2012, 06:52 • 2 min

Snaha dvojgólového Somíka nestačila, v Kladne úradovali Jágr a spol. Hokej V stredajších zápasoch 5.

V stredajších zápasoch 5. kola českej hokejovej extraligy skórovali traja slovenskí hokejisti.
      Útočník Pardubíc Radovan Somík sa presadil v druhej tretine súboja proti Kladnu dvakrát, no jeho snaha proti hviezdnym "rytierom" nestačila. Prvý gól Kladna zaznamenal ďalší Slovák Marek Hovorka, po ňom už zabral hviezdny útok z NHL. Tomáš Plekanec pomohol k triumfu 6:3 hetrikom a asistenciou, Jaromír Jágr zaznamenal v zápase 1+3, Jiří Tlustý pridal tri asistencie.
      Juraj Cebák bol súčasťou zŕtvychvstania Liberca v Plzni, "tigri" prehrávali v 47. minúte 0:3, do konca riadneho hracieho času však vyrovnali na 3:3 aj zásluhou jedného gólu Cebáka. Dramatické stretnutie napokon rozhodli nájazdy, v ktorých si extrabod pripísali domáci.

Sumáre stredajších zápasov 5. kola českej extraligy:
      HC Plzeň - Bílí Tygři Liberec 4:3 sn (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0, 1:0)
      Góly: 9. Ševc, 32. Gulaš, 44. Gulaš, rozhodujúci nájazd: Straka - 47. Šmíd, 51. CEBÁK, 54. Nedvěd

HC Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:3 (2:0, 3:3, 1:0)
      Góly: 10. HOVORKA, 13. Plekanec, 21. Jágr, 30. Valský, 39. Plekanec, 49. Plekanec - 21. SOMÍK (BARTEK), 28. Starý, 38. SOMÍK.