Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. aug. 2022Vavrinec
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Smrť bola na veky pohltená
Smrť bola na veky pohltená
04.04.2021 08:41 Zaujímavosti
Smrťou sa to neskončilo
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.04.2021 08:41 Zaujímavosti

Smrťou sa to neskončiloNedeľné ráno nikdy predtým a ani potom nebolo také pochmúrne.


Nieslo sa v znamení smútku, trúchlenia, pochovanej nádeje na dobrú budúcnosť a boľavej spomienky na viac sa neopakujúcu minulosť. V Izraeli o tom počul hádam každý, správa o neľútostnej poprave sa šírila rýchlosťou porovnateľnou s krátkym žmurknutím oka. Šepkalo sa, klebetilo a zveličovalo.

 

Je koniec
Kým zvyšok národa fascinovala zvedavosť a vidina môcť sa stať skutočne dobrým rozprávačom príbehu veľkého piatka s ukrižovaním, jedna časť spoločnosti trpela, pukalo jej srdce.
Boli to nasledovníci Ježiša, On mal predsa byť zasľúbený vykupiteľ. Jeho život mal byť odpoveďou na problémy, slzy a aj hriechy. A odrazu je mŕtvy, jeho telo je pochované a smrť je to jediné, proti čomu sa nedá bojovať. Je koniec.

 

Ráno
Nuž nastalo ráno a isté ženy, ktoré Ježiša vrúcne oplakávali, sa podujali  v skorej hodine navštíviť jeho hrob. Bývalo totiž zvykom, že mŕtve telo sa pomazávalo masťou, a tak bolo treba poslúchnuť tradíciu. Kým ženy prechádzali k miestu jeho posledného odpočinku, zhovárali sa medzi sebou o veľkom probléme. Ako len odvalia ten obrovský a najmä ťažký kameň, vďaka ktorému bol hrob chránený? Veď sú krehké a ani zďaleka sa silou nevyrovnajú mužovi.

 

Anjel
Kráčali teda a kráčali, až kým sa pred očami nezjavil cieľ cesty. Ale aké neopísateľné prekvapenie! Kameň od hrobu už bol odvalený a anjel v rúchu bielom ako sneh, vravel, že Ježiš viac nie je mŕtvy. Naplnilo sa proroctvo, že Boží syn má byť nielen pre svet ukrižovaný, ale na tretí deň vstane z ríše zosnulých. Uveličené a neveriaco sa tváriace ženy, sa zrejme nevedeli dohodnúť, či sa im to prisnilo alebo to bola naozajstná a nepopierateľná skutočnosť. Možno by aj napokon príbehu pripísali záver o príliš bujnej fantázii, ale Ježiš sa im sám zjavil, pozdravoval ich, a ony ho objali, a šťastím sa priam rozplývali.

 

Vzkriesený bol nielen on, z mŕtvych povstala aj nádej. Smrť je naveky pohltená, hriech je porazený a neexistuje nič, čo by človeka odlúčilo od najromantickejšej lásky. Na začiatku nedele síce prevládalo nešťastie, ale nakoniec sa ukázal život. No a keď sa Ježiš v oživenej podobe postavil doprostred miestnosti, v ktorej sa nachádzal zástup jeho učeníkov a priateľov, k už splnenému sľubu pridal ďalšie utvrdenie. „Ja som s vami po všetky dni, až do skončenia sveta."reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok