Slovnaft Cup: Košice cez Prešov do semifinále

NETKY.SK • 6 November 2013, 16:17 • 2 min

KOŠICE - Futbalisti MFK Košice si ako tretí v poradí zabezpečili právo štartu v semifinále slovenskej pohárovej klubovej súťaže s názvom Slovnaft Cup 2013/2014. V stredajšom odvetnom štvrťfinálovom stretnutí zvíťazili na domácej pôde nad hráčmi druholigového 1. FC Tatran Prešov 2:0, v záverečných minútach rozhodol o výhre Košíc dvomi gólmi Ján Novák. V prvom dueli zvíťazili zverenci Radoslava Látala v Prešove 2:1.

V prvom polčase videli diváci podpriemerné stretnutie bez jedinej šance. Zaujali len dve strely, v 26. min preveril Tofiloského hosťujúci Katona, v 35. min vyskúšal pozornosť Taliana domáci Novák. Po polčase sa úroveň hry nezmenila. Obe mužstvá sa utápali v nepresnostiach a na ťažkom teréne prakticky nič neukázali. Dve príležitosti Leška na prešovskej a Haskiča na domácej strane skončili mimo troch žrdí. Keď sa zdalo, že zápas sa skončí bez gólov, dvakrát udrel domáci Novák. V 83. min na druhý pokus prekonal brankára Taliana a o tri minúty neskôr po rýchlej akcii presnou strelou stanovil konečný výsledok.

MFK Košice - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0) - prvý zápas: 2:1, do semifinále postúpil MFK Košice
Góly: 83. a 86. J. Novák, ŽK: 28. O. Diaby - 13. P. Lipták, 85. P. Petráš, rozhodovali: Chmura - Vorel, Kubačka, 2200 divákov

Košice: Tofiloski - Viazanko, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár, Hovančík (76. P. Kavka) - J. Novák, Haskič (83. T. Kubík), Pačinda (74. Skvašík) - O. Diaby
Prešov: Talian - Papaj, P. Petráš, P. Jacko (55. J. Bartek), Hatok - P. Lipták, M. Poliaček - L. Hruška, Katona, D. Leško - Dolný

V utorok si postup medzi kvarteto najlepších zaistili hráči MFK Ružomberok a FK Senica. V zostávajúcom stredajšom odvetnom zápase si zmerajú sily ŠK Slovan Bratislava a MŠK Žilina (prvý zápas 3:1).

Semifinále Slovnaft Cupu sa uskutoční až na jar budúceho roka, a to predbežne v dňoch 8. 4. (prvé duely), resp. 15. 4. (odvety). Finále bude 1. mája 2014 v dosiaľ neurčenom dejisku, víťaz sa kvalifikuje do predkola Európskej ligy UEFA 2014/2015. Obhajcom trofeje v tejto slovenskej pohárovej klubovej súťaži je ŠK Slovan Bratislava.