Slovincom stačil iba jeden gól na víťazstvo nad Dánmi

NETKY.SK • 12 Máj 2015, 07:06 • 2 min

OSTRAVA - Slovinská hokejová reprezentácia sa na 79. majstrovstvách sveta v Česku dočkala premiérového víťazstva i prvých bodov, keď v pondelok večer zdolala v Ostrave výber Dánska 1:0.

Zverenci trénera Matjaža Kopitara sa ako nováčik lúčia s elitnou kategóriou, v nasledujúcej sezóne sa predstavia v A-skupine I. divízie MS. Dánov od zostupu napokon zachránil bod, ktorý získali v úvode turnaja v súboji so Slovákmi.
O pondelkovom triumfe Slovincov rozhodol už v 10. min Pance, ktorý tečoval pokus Kovačeviča. V ďalšom priebehu stretnutia síce mali obe mužstvá niekoľko dobrých šancí, ale brankári Krošelj a Dahm už neinkasovali. Dáni hrali v závere power-play, no v 59. min Jeglič netrafil z polovice hracej plochy opustenú bránku súpera a vzápätí mieril z uhla nepresne aj A. Kopitar.

Výsledok:
B-skupina (Ostrava)
Slovinsko - Dánsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 10. Pance (Kovačevič, A. Kopitar)
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.), Šindler (ČR) - Carnathan (USA), Schrader (Nem.), 6978 divákov

8. Slovinsko 7 1 0 0 6 9:22 3 - zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.