Slovenský arbiter Kružliak musel prerušiť zápas Evertonu s Hajdukom Split

NETKY.SK • 18 August 2017, 11:07 • 2 min

Liverpool - Slovenský rozhodca Ivan Kružliak musel na niekoľko minút prerušiť štvrtkový prvý zápas play-off Európskej ligy vo futbale medzi FC Everton a Hajdukom Split (2:0) po tom, ako fanúšikovia chorvátskeho klubu hádzali pyrotechniku, vytrhávali sedadlá, vtrhli na trávnik a niektorí sa začali biť s usporiadateľmi.

Neprístojnosti nastali krátko po gólovej hlavičke Michaela Keana na 1:0 v 30. min stretnutia. Kružliak v 32. min hru prerušil a poslal mužstvá do kabín. Usporiadateľom a polícii sa podarilo rýchlo, približne po štyroch minútach, nastoliť poriadok a slovenský arbiter, ktorému pomáhali asistenti Martin Balko, Branislav Hancko a štvrtý rozhodca Boris Marhefka, mohol dať povel k pokračovaniu hry.

Do polčasovej prestávky ešte Idrissa Gueye zvýšil na konečných 2:0 v prospech domácich.