Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -1°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
08.12.2016 16:23 Domov
Slovensko nie je na zozname decembrových právnych konaní Európskej komisie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.12.2016 16:23 Domov

Slovensko nie je na zozname decembrových právnych konaní Európskej komisieBRUSEL - Európska komisia (EK) dnes predstavila svoj pravidelný mesačný balík obsahujúci rozhodnutia o porušení právnych predpisov, ako aj právne kroky proti členským štátom, ktoré si nesplnili povinnosti v súlade s legislatívou EÚ.


Slovenská republika sa tento mesiac neocitla na zozname odôvodnených stanovísk alebo prípadov pre Súdny dvor EÚ a podarilo sa jej uzavrieť štyri problematické body.

Rozhodnutia eurokomisie sa týkajú rôznych odvetví a politík EÚ a usilujú sa o zabezpečenie riadneho uplatňovania európskej legislatívy v záujme občanov a podnikov, aby mohli naplno využívať výhody vnútorného trhu.

 

Hlavné rozhodnutia prijaté EK v decembrovom balíku obsahujú sedem výziev, 77 odôvodnených stanovísk a tri predložené veci pre Súdny dvoru Európskej únie. Komisia zároveň oznámila, že uzatvára 67 prípadov, kde rôzne záležitosti s členskými štátmi EÚ boli vyriešené bez ďalšieho právneho konania.

 

Do tejto kategórie sa v decembri zaradilo aj Slovensko. Brusel v kapitole energetická politika uzavrel prípad nesúladu s niektorými ustanoveniami smernice EÚ o energetickej hospodárnosti budov. V oblasti politiky životného prostredia došlo k dohode a uzavretiu dvoch prípadov - ochrana vlkov na Slovensku a v oblasti lesníctva nezhoda s regulačnými predpismi o nezákonnom výrube lesov z roku 2013. Posledným prípadom bola oblasť finančnej stability, finančných služieb a kapitálových trhov, kde Slovensko podľa EK malo problémy s vykonávaním smernice o prístupe k činnosti úverových inštitúcií a o prudenciálnom dohľade nad úverovými inštitúciami a investičnými spoločnosťami.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok