Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Odberné miesto, Bratislava.
Odberné miesto, Bratislava.
13.07.2021 18:36 Domov
Slovensko malo nakupovať testy až trikrát v rozpore so zákonom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.07.2021 18:36 Domov

Slovensko malo nakupovať testy až trikrát v rozpore so zákonomBRATISLAVA - Správa štátnych hmotných rezerv SR (SŠHR) postupovala pri troch zákazkách na nákup testov na koronavírus v rozpore so zákonom. Rozhodol o tom Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).


Správa rezerv sa odvolala, rozhodnutie teda nie je právoplatné. Vyplýva to z oznámenia uverejneného vo vestníku ÚVO. Úrad tvrdí, že štátne rezervy porušili princíp transparentnosti a rovnakého zaobchádzania, keď uzavreli zmluvu s úspešným uchádzačom, ktorého ponuka nespĺňa požiadavky na predmet zákazky stanovené kontrolovaným, pričom uvedené porušenie zákona o verejnom obstarávaní malo vplyv na výsledok verejného obstarávania.

 

Rozdelenie medzi troch 

SŠHR SR zadala zákazku v hodnote 39,5 mil. eur spoločnosti Eurolab Lambda, v sume 8,9 mil. eur firme Abbott Laboratories Slovakia a zákazku v hodnote 3,9 mil. eur dostala spoločnosť Juhapharm. V odvolacom konaní bude rozhodovať Rada Úradu pre verejné obstarávanie, lehota na rozhodnutie je 45 dní.

 


SŠHR SR využila zákonnú možnosť podania odvolania voči rozhodnutiu ÚVO zo dňa 29. júna 2021, pretože podľa vlastných slov nesúhlasí so závermi ÚVO čo sa týka porušenia zákona o verejnom obstarávaní. Správa rezerv nesúhlasí s právnym názorom ÚVO, že mala postupovať netransparentne v nadväznosti na princíp rovnakého zaobchádzania tým, že uzavrela kúpnu zmluvu s uchádzačom, ktorého ponuka podľa právneho názoru ÚVO nespĺňala požiadavky na predmet zákazky stanovené Správou rezerv.

 

"V čase vyhodnocovania ponuky úspešného uchádzača ponuka spĺňala požiadavky stanovené Správou rezerv a z uvedeného dôvodu bola na základe odporúčania odbornej komisie zloženej zo zástupcov MZ SR, ŠÚKL, ÚNMS a MH SR uzatvorená kúpna zmluva. V tejto súvislosti taktiež Správa rezerv uvádza, že predmetom kontroly boli celkovo štyri zákazky na obstaranie antigénových testov, pričom pri troch ÚVO nezistil žiadane porušenia zákona o verejnom obstarávaní."

 

 

"Vyššie uvedené rozhodnutie sa týka jednej zákazky, pričom Správa rezerv sa so závermi rozhodnutia ÚVO nestotožňuje. K bližšiemu odôvodneniu odvolania sa vzhľadom na prebiehajúce konanie nebudeme vyjadrovať," uviedla v reakcii pre agentúru SITA riaditeľka kancelárie predsedu SŠHR SR Natália Petríková.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky LC

Foto:  Facebook, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok