Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. máj. 2022Viola
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Liečba formou kúpeľov sa praktizuje pre všetky vekové kategórie.
Liečba formou kúpeľov sa praktizuje pre všetky vekové kategórie.
05.08.2019 13:19 Zaujímavosti
Slovensko je krajina, ktorá ponúka kúpeľnú liečbu zameranú na rôzne choroby
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.08.2019 13:19 Zaujímavosti

Slovensko je krajina, ktorá ponúka kúpeľnú liečbu zameranú na rôzne chorobyBRATISLAVA - Pokiaľ ste svojim doktorom odporučený na pobyt v kúpeľoch, zdravotné poisťovne v našej krajine nechávajú voľbu konkrétneho zariadenia už na vás ako pacienta.


"Podmienkou je, že kúpeľné zariadenie má zmluvu s poisťovňou a je vhodné pre pacienta z hľadiska jeho zaradenia do indikačnej skupiny na kúpeľnú liečbu," uviedla Zuzana Štukovská z komunikačného referátu Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

 

 

Spolu s informáciou o schválení kúpeľného návrhu zdravotné poisťovne pacientovi posielajú aj zoznam kúpeľov, s ktorými majú uzavretú zmluvu o poskytovaní a úhrade navrhovanej kúpeľnej starostlivosti. "Na Slovensku je najlepší vyber kúpeľov na choroby pohybového ústrojenstva a nervové choroby," zhodnotil PR špecialista zdravotnej poisťovne Dôvera Matej Štepianský. Podľa hovorcu Union zdravotnej poisťovne Mateja Neumanna ide o kúpele, ktoré liečia na tieto diagnózy dospelých pacientov. Doplnil, že na Slovensku je dobrý výber kúpeľov tiež pre pacientov s netuberkulóznymi chorobami dýchacích ciest.

 

 

Kompletný zoznam liečebných kúpeľov na Slovensku je dostupný na internetovej stránke Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. Slovenské kúpele liečia široké spektrum diagnóz a zástupcovia zdravotných poisťovní na Slovensku nemajú informáciu o tom, že za kúpeľnou liečbou nejakej konkrétnej choroby by pacienti museli cestovať do zahraničia. Podľa zoznamu MZ SR sa choroby pohybového ústrojenstva liečia v 19 prírodných liečivých kúpeľoch a kúpeľných liečebniach po celom Slovensku. Pacienti s nervovými chorobami majú na výber zo 16 kúpeľov.

 

 

Okrem toho kúpele na Slovensku poskytujú aj liečbu onkologických chorôb, chorôb obehového a tráviaceho ústrojenstva, chorôb z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulóznych chorôb dýchacích ciest, chorôb obličiek a močových ciest. Tiež duševných chorôb, kožných ochorení a gynekologických chorôb. Samostatnú a najrozsiahlejšiu kategóriu v zozname MZ SR tvoria choroby z povolania, ktoré však zodpovedajú indikáciám z ďalších kategórií. Liečbu najväčšieho spektra diagnóz podľa ministerstva poskytujú Bardejovské kúpele a Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

dance with the local💖 what a great night!

Príspevok, ktorý zdieľa gjy (@albireo___),

 

Štatistiky ukazujú, že v roku 2018 boli deti najčastejšie v kúpeľoch pre netuberkulózne choroby dýchacích ciest. Dospelí zasa boli najväčšmi liečení na choroby pohybového ústrojenstva. Čo sa týka zahraničných pacientov, najviac ich prichádza do slovenských kúpeľov z Česka (41%), potom z Nemecka (viac ako 13%) či dokonca aj z Izraela (13 %).

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Facebook, Instagram, Unsplash, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok