Slovensko - Grécko 3:16 na 49. ročníku Dunajského pohára

NETKY.SK • 23 August 2010, 07:26 • 2 min

Slovenskí vodnopóloví reprezentanti prehrali aj vo svojom poslednom vystúpení na 49. ročníku Dunajského pohára s reprezentáciou Grécka jednoznačne 3:16 a obsadili posledné štvrté miesto. V prvom zápase tretieho hracieho dňa zvíťazili Rumuni nad Veľkou Britániou 11:3.
výsledky:   Slovensko – Grécko 3:16 (0:5, 1:5, 0:4, 2:2)   Góly SR: Bačo, Grutka a Mravík po 1, 200 divákov.
Rumunsko - V. Británia 11:3 (6:0, 1:1, 3:1, 1:1)
Zápas sa začal podľa očakávania a gól z ruky Papadogkonasa stanovil rezultát prvej štvrtiny na 5:0 v prospech Grécka. Až potom sa k slovu dostali slovenskí reprezentanti, ktorí zásluhou Karola Bača znížili na rozdiel štyroch gólov. To však bolo do polčasu všetko a Gréci pridali ďalších päť zásahov (10:1). Druhé dejstvo bolo pokračovaním prvého a grécki reprezentanti postupne zveľaďovali svoje vedenie. Pred poslednou štvrtinou už viedli o trinásť gólov a až potom prišiel presný zásah Miroslava Grutku (2:14). Po ňom sa z päťmetrového hodu ešte presadil Martin Mravík, no posledné slovo mali Gréci a zaslúžene zvíťazili 16:3.
Hlasy po zápase:   Roman Poláčik, tréner SR: "Trápili sme sa a nedodržali pokyny. Bohužiaľ, odohrali sme tretí zápas bez kondície a v tomto zložení sa ani nič iné nedalo očakávať. Táto prehra ma samozrejme trošku bolí, pretože si myslím, že takýto výsledok by nemal byť."   Karol Bačo, reprezentant SR: "Ťažko sa mi hodnotí dnešný duel, pretože nás Gréci prevalcovali. Napriek tomu, že nemáme kondíciu, ma mrzí to, že si povieme základné veci a ani tie nedodržíme. Zázraky sme nečakali, keďže sme v inom štádiu prípravy, ako Gréci či Rumuni."
Tabuľka:   1. Grécko      3 3 0 0  6   2. Rumunsko    3 2 0 1  4   3. V. Británia 3 1 0 2  2   4. Slovensko   3 0 0 3  0