Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. feb. 2021Alexander
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
V roku 2013 bol primát Európskeho mesta kultúry na celý rok pridelený Košiciam.
V roku 2013 bol primát Európskeho mesta kultúry na celý rok pridelený Košiciam.
19.11.2019 06:52 Domov
Slovensko bude opäť hostiť Európske hlavné mesto kultúry
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.11.2019 06:52 Domov

Slovensko bude opäť hostiť Európske hlavné mesto kultúryBRATISLAVA - Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vníma akciu Európske hlavné mesto kultúry ako pozitívum na odprezentovanie Slovenska v zahraničí.


"Európske hlavné mesto kultúry je dobrá šanca pre Slovensko, aby sa podelilo o svoju bohatú kultúru a tradície so zvyškom Európy. Teší ma, že kultúra je prostriedkom, ktorým sa upevňujú vzťahy medzi krajinami," uviedla ministerka.

 

 

Titul Európske hlavné mesto kultúry bude hostiť Slovensko spolu s Fínskom v roku 2026. "Cieľom akcie je podporiť bohatosť a rozmanitosť kultúr v Európe a taktiež zdôrazniť ich spoločné črty," priblížil Pavol Čorba z kancelárie ministerstva kultúry (MK) SR.

 

Tento titul sa každý rok udeľuje dvom mestám, jednému z pôvodnej členskej krajiny a jednému z novej členskej krajiny Európskej únie. Okrem členských štátov EÚ sa do akcie budú môcť zapojiť aj kandidátske krajiny alebo potenciálne kandidátske krajiny. Za určitých podmienok by mala byť akcia otvorená aj pre krajiny Európskeho združenia voľného obchodu, aby sa posilnili kultúrne väzby medzi týmito krajinami a členskými štátmi EÚ.

 

 

MK SR podľa Čorbu v tejto súvislosti intenzívne komunikuje s Európskou komisiou a tiež s partnermi z fínskeho ministerstva vzdelávania a kultúry. Doplnil, že zároveň podniká všetky potrebné kroky zamerané na proces prípravy Európskeho hlavného mesta kultúry na Slovensku. Ministerstvo zverejní najneskôr v decembri tohto roka výzvu na predkladanie žiadostí jednotlivých miest v SR, ktorá bude trvať desať mesiacov.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, TASR, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok