Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. máj. 2022Svetozár
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.06.2019 06:20 Domov
Slovensko bude mať po novom veľvyslanectvá aj v týchto krajinách
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.06.2019 06:20 Domov

Slovensko bude mať po novom veľvyslanectvá aj v týchto krajináchBRATISLAVA - Ministerstvo zahraničných vecí sa rozhodlo, že otvorí zastupiteľstvá Slovenska aj v Jerevane a Baku.


Slovenské ministerstvo zahraničných vecí bude zakladať nové veľvyslanectvá, konkrétne to bude zastupiteľstvo v Azerbajdžane a v Arménsku, nakoľko tieto dva štáty doteraz zastrešovala ambasáda v Moskve. V Baku by malo pracovať spolu šesť osôb, v Jerevane päť. Oba úrady by sa mali dostať do prevádzky v roku 2020, v Azerbajdžane 1. októbra, v Arménsku už 1. januára.

 

 

Nakoľko Azerbajdžan vytvára 80 percent HDP južného Kaukazu a je významným aktérom v energetických infraštruktúrnych projektoch, ministerstvo by s týmto štátom rado rozvíjalo ekonomickú spoluprácu vo viacerých oblastiach. Práve tieto aktivity by otvorenie nového zastupiteľstva v krajine mohlo podporiť.  Podmienky na podnikanie sú v Azerbajdžane priaznivé a zastúpenie Slovenska v krajine by tiež dopomohlo k zjednodušeniu procesu vydávania víz, čo by v konečnom dôsledku podporilo miestny turizmus.

 

 

Ruka v ruke s otvorením azerbajdžanskej ambasády by malo ísť aj otvorenie rovnakého úradu v arménskom Jerevane. Tu vidí slovenské ministerstvo veľkým priestor na prehlbovanie spolupráce. „Nová arménska vláda sa zaviazala k pokračovaniu v reformnom procese vrátane zlepšenia podnikateľského prostredia pre zahraničné firmy a investorov, čo do budúcna vytvára širší priestor pre zvýšenie vzájomného obchodného obratu,“ píše rezort diplomacie.

 

„Zriadenie zastupiteľských úradov v Baku a Jerevane bezpochyby vytvorí lepšie podmienky pre efektívnejšie napĺňanie cieľov zahraničnej politiky SR v strategicky dôležitom regióne južného Kaukazu s dôrazom na rozvoj potenciálu obchodno-ekonomickej spolupráce a zabezpečenie vyššej miery ochrany záujmov a práv občanov SR a slovenských podnikateľských subjektov v regióne,“ uvádza ministerstvo.3

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/netky IK

Foto:  Pixabay/TASR/WikipédiaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok