Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. feb. 2023Tatiana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.06.2019 06:20 Domov
Slovensko bude mať po novom veľvyslanectvá aj v týchto krajinách
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.06.2019 06:20 Domov

Slovensko bude mať po novom veľvyslanectvá aj v týchto krajináchBRATISLAVA - Ministerstvo zahraničných vecí sa rozhodlo, že otvorí zastupiteľstvá Slovenska aj v Jerevane a Baku.


Slovenské ministerstvo zahraničných vecí bude zakladať nové veľvyslanectvá, konkrétne to bude zastupiteľstvo v Azerbajdžane a v Arménsku, nakoľko tieto dva štáty doteraz zastrešovala ambasáda v Moskve. V Baku by malo pracovať spolu šesť osôb, v Jerevane päť. Oba úrady by sa mali dostať do prevádzky v roku 2020, v Azerbajdžane 1. októbra, v Arménsku už 1. januára.

 

 

Nakoľko Azerbajdžan vytvára 80 percent HDP južného Kaukazu a je významným aktérom v energetických infraštruktúrnych projektoch, ministerstvo by s týmto štátom rado rozvíjalo ekonomickú spoluprácu vo viacerých oblastiach. Práve tieto aktivity by otvorenie nového zastupiteľstva v krajine mohlo podporiť.  Podmienky na podnikanie sú v Azerbajdžane priaznivé a zastúpenie Slovenska v krajine by tiež dopomohlo k zjednodušeniu procesu vydávania víz, čo by v konečnom dôsledku podporilo miestny turizmus.

 

 

Ruka v ruke s otvorením azerbajdžanskej ambasády by malo ísť aj otvorenie rovnakého úradu v arménskom Jerevane. Tu vidí slovenské ministerstvo veľkým priestor na prehlbovanie spolupráce. „Nová arménska vláda sa zaviazala k pokračovaniu v reformnom procese vrátane zlepšenia podnikateľského prostredia pre zahraničné firmy a investorov, čo do budúcna vytvára širší priestor pre zvýšenie vzájomného obchodného obratu,“ píše rezort diplomacie.

 

„Zriadenie zastupiteľských úradov v Baku a Jerevane bezpochyby vytvorí lepšie podmienky pre efektívnejšie napĺňanie cieľov zahraničnej politiky SR v strategicky dôležitom regióne južného Kaukazu s dôrazom na rozvoj potenciálu obchodno-ekonomickej spolupráce a zabezpečenie vyššej miery ochrany záujmov a práv občanov SR a slovenských podnikateľských subjektov v regióne,“ uvádza ministerstvo.3

 reklama


reklama


Zdroj: SITA/netky IK

Foto:  Pixabay/TASR/WikipédiaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok