Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. máj. 2023Vilma
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
23.01.2013 08:30 Doprava
Slovenskí dopravcovia ušetria za tranzit cez Srbsko
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.01.2013 08:30 Doprava

Slovenskí dopravcovia ušetria za tranzit cez SrbskoSlovenskí dopravcovia ušetria za tranzit cez Srbsko - Doprava Povoľovací režim srbských orgánov pre autobusovú a nákladnú dopravu sa zruší. Turisti strávia menej času na hraničných priechodoch a dopravcovia budú odbremenení od platenia tranzitných poplatk


Povoľovací režim srbských orgánov pre autobusovú a nákladnú dopravu sa zruší. Turisti strávia menej času na hraničných priechodoch a dopravcovia budú odbremenení od platenia tranzitných poplatkov. Umožní to nová Zmluva medzi Slovenskou republikou a Srbskou republikou o medzinárodnej cestnej osobnej a nákladnej doprave.

Pre slovenských cestných dopravcov má Srbská republika strategický význam najmä v tranzitnej doprave na juh Európy. Cez túto krajinu sa uskutočňuje väčšina nákladnej prepravy, napríklad do Grécka a Bulharska. Nová zmluva podstatne zjednoduší príležitostnú autobusovú dopravu, medzinárodnú kyvadlovú dopravu osôb a nákladnú dopravu medzi Slovenskom a Srbskom a po územiach oboch krajín.

Dopravcovia už nebudú potrebovať terajšie povolenia srbských orgánov. „To prinesie najmä skrátenie času čakania na hraničných priechodoch, čo ocenia nielen prepravcovia tovarov ale predovšetkým turisti na ceste do južných prímorských krajín,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

Zmluva upravuje aj platenie daní a poplatkov. Dopravcovia v budúcnosti nebudú musieť platiť tranzitné poplatky, ale len poplatky za použitie infraštruktúry. Za tranzit tam aj späť tak ušetria približne 150 €.

Zmluvu medzi Slovenskou republikou a Srbskou republikou o medzinárodnej cestnej osobnej a nákladnej doprave dnes v Bratislave podpísali slovenský a srbský minister zahraničných vecí. Zmluva podlieha ratifikácii v národných parlamentoch a pred nadobudnutím platnosti bude zverejnená v Zbierke zákonov.

Zdroj: MDVRR SRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   MDVRR SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok